Copa América

Kolumbia győzelemmel kezdett

Kolumbia 1-0-ra legyőzte a 27.perctől emberhátrányban futballozó Costa Ricát az Argentínában zajló Copa América A-csoportjának első fordulójában.

A mérkőzés kulcsmomentuma
A közép-amerikaik mintha nem találták volna a ritmust az első félórában, a Enrique Roberto Osses játékvezetőnek háromszor is előkellett húznia a sárgalapot a zsebéből, hogy megfékezze a costa ricaiakat. A 27.percben aztán a sárga helyett már a piros lap villant, a bíró Randall Brenest állította ki.

Az addig is mezőfölényben játszó kolumbiaiak innetől kezdve még inkább nyomás alá helyezték az ellenfél védelmét, amely az első félidő hajrájában végül kapitulálni kényszerült: Andrian Ramos találatával megszerezte a vezetést Kolumbia (1-0).

A második félidőben ugyan akadtak helyzetek mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott. Kolumbia győzelemmel mutatkozott be a Copa Américán, ezzel pedig az A-csoport élére került, megelőzve a házigazda argentinokat valamint Boliviát.