Országúti kerékpáros ob

Cador Rida és Kenyó Anita sikere

A férfiaknál Cador Rida, míg a nőknél Kenyó Anita nyerte az országúti kerékpárosok mezőnyverseny országos bajnokságát, melyet vasárnap a horvátországi Varasdon rendeztek.

A viadal - akárcsak a pénteki egyéni időfutam - a magyar és a horvát szövetség közös rendezése volt, és külön rangsorolták a két ország indulóit.

A férfiaknál a 165 kilométeres, dombokkal teli útvonal nagy részén a magyar licenccel versenyző Cador Rida és a horvát Tomislav Danculovic messze a mezőny előtt haladt. A célba is együtt értek be, ám a hajrában Danculovic volt a gyorsabb.

A nők 65 km-es versenyében a magyar kerékpárosok nem szakadtak le, az élbolyban értek célba a győztessel azonos idővel. Az ob-t végül az egyéni időfutamon ezüstérmes Kenyó nyerte.