Szabadidősport

Mezőkövesdi győzelem a női futógálán

A mezőkövesdi Pap Csilla nyerte a 16. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálát. A Budapest Sportiroda-BSI vasárnapi eseményére 3100-an neveztek. A résztvevők 7,5 kilométeres távon egyéniben és párban indulhattak, illetve rövidebb, 3,5 kilométeres futó, valamint 2,8 kilométeres gyalogló távon állhattak rajthoz.

A 7,5 kilométeren indulók egyéni versenyében Pap 27:46-os idővel nyert. A második a budapesti Meggyes Luca lett, míg a harmadik helyet Veres Csilla, a Pénzügyőr SE futója szerezte meg. A párosok versenyében Kovács Melinda és Ferenc Katalin kettőse volt a leggyorsabb, 28:12 perc alatt teljesítették a távot.

A 16. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálát az Európa Sport és Egészség Napja elnevezésű program részeként rendezték a Margitszigeten. Az eseményen jelen volt Pelczné Gáll Ildikó európai parlamenti képviselő, a Fidesz alelnöke, valamint Csomós Miklós főpolgármester-helyettes.