Nem futhatnak be a pályára a dortmundi drukkerek

A német labdarúgó-bajnokságban már biztosan győztes Borussia Dortmund arra kérte szurkolóit, hogy ne fussanak be a pályára az együttes idénybeli utolsó találkozójának lefújása után.

A sárga-fekete gárda szombaton (ma) a kiesés elkerüléséért harcoló Eintracht Frankfurtot látja vendégül, amely ha nem nyer, búcsúzik az élvonaltól. A mérkőzésre komoly biztonsági intézkedésekkel készül a rendőrség, amelynek az elmúlt hétvégén körülbelül 150 dühös szurkolóval szemben kellett megvédenie a frankfurti játékosokat.

"Számos emlékezetes pillanatot éltünk át ebben a szezonban, de nem engedhetjük meg, hogy a drukkerek tönkretegyék az ünneplést, nekik nem a pályán kell örülniük a sikernek" - mondta Jürgen Klopp, a Dortmund vezetőedzője.

A Német Labdarúgó Szövetség (DFB) szintén arra kérte a csapatok híveit, hogy maradjanak a helyükön, amikor a dortmundiak átveszik a bajnoki címért járó érmeket és a salátástálat.

A Borussia április 30-án, a 32. fordulóban szerezte meg az aranyérmet, miután hazai környezetben legyőzte a Nürnberget.