Római tenisztorna

Nadal marad a világelső

Magabiztosan jutott be az elődöntőbe a római tenisztornán Rafal Nadal, így hétfőtől még biztosan ő lesz a világelső.

Rafael Nadal, a római tenisztornán a horvát Cilic elleni meccsen.
A Rómában zajló salakpályás férfi tenisztornán a negyeddöntőket rendezték pénteken, ahol a világelső Rafael Nadal ellenfele a horvát Marin Cilic volt. A salakon szinte verhetetlen spanyol játékos két napja még lázzal is küzdött, sőt a torna feladásán is gondolkozott, ehhez képest újabb könnyű találkozón van túl. Nadal ugyanis alig 85 perc alatt 6-1, 6-3 arányban múlta felül ellenfelét. Ez a siker egyben azt is jelenti, hogy hétfőtől is marad Nadal a világelső, függetlenül attól, hogy Novak Djokovics miként végez az olasz fővárosban. Ez a tény azért is fontos, mert így biztosan a spanyol salakmenő lesz az első kiemelt az idény második Grand Slam tornáján, a párizsi Roland Garroson.

A római tornán eddig ötször győztes Nadal a legutóbbi két évben nem talált legyőzőre ezen a versenyen, összesített mérlege pedig 30 győzelem mellett csupán egyetlen vereséget tartalmaz. „Sokkal jobban érzem most magam, mint csütörtökön. Nagy intenzitással kezdtem a mérkőzést, így képes voltam gyorsan mozogni és agresszíven ütni. Amennyiben a lábam is erősebb, akkor az ütésekbe is több erőt tudok adni” - értékelte pénteki játékát a világelső, aki hozzátette, hogy az elveszített madridi döntő ellenére szívesen játszana újra Novak Djokovics ellen a fináléban.