Giro d'Italia 2011

Pieter Weeningé az ötödik szakasz és a rózsaszínű trikó is

Az olasz kerékpáros körverseny ötödik szakaszát Pieter Weening nyerte meg, aki ezzel az összetett versenyben is átvette a vezetést.

A holland Pieter Weening győzelme a Giro'd Italia 5. szakaszán.
A keddi szomorú szakasz után szerdán már inkább a versenyzésé volt a főszerep az olasz kerékpáros körversenyen, a Giro d’Italián. A Piombino és Orvieto közötti ötödik szakaszon összesen 191 kilométer megtétele várt a mezőnyre, amely az elhunyt Wouter Weylandt csapata a Leopard-Trek és a belga kerekes legjobb barátja, Tyler Farrar nélkül folytatta útját.
A szakasz legelején a BMC csapat kerekese, Martin Kohler szökött el a mezőnytől, akinek ötven kilométere megtétele után már tizenegy perc feletti előnye is volt.

A hajrá közeledtével aztán a mezőnyt ugyan még Kohler vezette, de előnye folyamatosan csökkent.  Alig tíz kilométerrel a szakasz vége előtt John Gadret (Ag2r) és Pieter Weening (Rabobank) utolérték Kohlert, de az élen álló hármas előnye már csak néhány másodperc volt a mezőnnyel szemben. Ezután öt kilométerrel a befutó előtt Weening próbált meg elszökni a mezőnytől és már 42 másodperccel is vezetett, amikor a Lamprés Michele Scarponi megpróbálta utolérni. Az olasz kerékpáros végül nem tudta befogni a szökevényt, így Weening nyolc másodperces előnnyel megnyerte a szakaszt, ezzel átvette a vezetést az összetettben David Millartól, aki 20 kilométerrel a befutó előtt bukott, és közel háromperces hátránnyal ért célba. A második helyen Fabio Duarte végzett, míg a harmadik helyet Jose Serpa szerezte meg.

A szakaszgyőzelemmel Weening megszerezte a rózsaszín trikót is, a második helyre Marco Pinotti jött fel az összetettben, hátránya viszont csupán két másodperc a csütörtöki hatodik etap előtt. A 30 esztendős Weening számára ez volt a második szakaszgyőzelem kiemelt körversenyen, a 2005-ös Touron ugyanis nyert már egy befutót, akkor célfotóval Andreas Klödent megelőzve.