Jégkorong-vb

Ausztria és Szlovénia a két kieső - videó

Vasárnap este eldőlt, hogy idén Ausztria és Szlovénia esik ki a világbajnokság mezőnyéből.

A Szlovákiában zajló jégkorong világbajnokságon vasárnap este két találkozót rendeztek, amelyen egyformán a kiesés volt a tét. Mivel a csoport negyedikként végzett csapatok rájátszásában az utolsó forduló előtt mind a négy csapat 3-3 ponttal állt, így a Szlovénia-Fehérorszország és az Ausztria-Lettország találkozó is igazi ki-ki mérkőzéssé vált. Előbbi mérkőzésen Pozsonyban nem sok esélye volt a tavaly éppen a magyar csapat előtt feljutó szlovén csapatnak, amely az első harmad nyolcadik percében már kétgólos hátrányban volt a fehérorosz csapat ellen. A második harmad közepén ugyan a szlovén csapat is szerzett gólt, de mivel ebben a harmadban hármat kapott is, így hamar eldőltek a lényegi kérdések. A hajrában még (az amúgy összesen háromszor eredményes) Andrej Mihajlov ütött két gólt, így Fehéroroszország végül 7-1-re győzött és bent maradt a világbajnokság mezőnyében, A legjobbját, Anze Kopitart nélkülöző Szlovénia pedig csak átszállójegyet váltott idénre, hiszen jövőre újra – a vélhetően átszervezésre kerülő – divízió-I-es világbajnokságon folytathatja szereplését. „Nem játszottunk jól ezen a tornán, de az utolsó napra szerencsére kaptunk még egy esélyt, amellyel sikerült élnünk” – mondta a fehéroroszok csapatkapitánya, Mikhail Grabovszkij.

A másik találkozón is az egykori szovjet utódállam, Lettország volt sikeres, amely az osztrákok ellen már az első harmadban nagyobb tempóban kezdett, hiszen Bukarts és Redlihs góljai után már két góllal vezetett. Kaspars Saulietis a második harmad elején, majd a 49. percben is betalált, így a hajrában emberelőnyből szerzett Raffl gól csak a szépségtapaszt jelentette az osztrákok számára, akik 4-1-es vereségük után szintén kiestek a legmagasabb osztályból. Az osztrák csapat kiesésének oka elsősorban gyenge támadójátéka, hiszen a vb-n lejátszott hat találkozóján mindössze hét gólt ütött (ebből hármat a szlovének elleni győztes meccsen), ami ezen a szinten édeskevés. „Nem gondolom, hogy mi lettünk volna a jobb csapat a mai mérkőzésen, de okosabban játszottunk. Meglőttük azokat a gólokat, amelyekre szükségünk volt” – összegzett boldogan a találkozó után a lettek szövetségi kapitánya, Herberts Vasiljevs.