Jégkorong-vb

Kanada megint simán nyert - videó

Oroszország javított második mérkőzésén, igaz a németek elleni vereséget követően Szlovénia legyőzése is nehezen ment.

A Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság harmadik napján javított az első mérkőzését 2-0-ra elveszítő orosz válogatott, amely Szlovénia ellen sem játszott könnyű találkozót. A közelmúltban a magyar csapat által is legyőzött szlovén együttes (amely tavaly Ljubljanában jutott fel a divízió I-es mezőnyből) többször is egyenlített, a befejezés előtt még négy perccel is 4-4-et mutatott az eredményjelző. A hajrában aztán Radulov és Zinovjev is betalált, így végül Szergej Bikov csapata 6-4-es sikerrel fejezte be második mérkőzését a legjobbját, Anze Kopitart nélkülöző szlovén csapat ellen.

A „B”-csoportban a kanadai csapat továbbra is menetel, amely Kassán a második mérkőzését is megnyerte, ezúttal a francia csapat ellen. Az észak-amerikai együttes már 12 perc után 3-0-ra vezetett és a duplázó és egy gólpasszt is adó Jeff Skinnernek is köszönhetően 9-1 arányban győzött. Érdekesség, hogy a végeredmény egyoldalú találkozót sejtet ugyan, de a kapura lövési arány „csak” 39-33 volt a kanadaiaknak. Kanada két győzelemmel és hat ponttal vezeti a csoportot és nyugodtan készülhet a Svájc ellen esedékes keddi találkozóra.