Monte-carlói tenisztorna

Andy Murray két hónap után nyert mérkőzést

Több mint két hónap után tudott ismét mérkőzést nyerni a világranglista negyedik helyén álló Andy Murray.

Szerdán bemutatkozott a Monte Carlóban zajló salakpályás tenisztornán a harmadik helyen kiemelt Andy Murray is, aki a 32 esztendős, ezúttal szabadkártyával induló Radek Stepanek ellen lépett pályára. Murray számára keservesen alakult az elmúlt két hónap, hiszen az elveszített Ausztrál Open döntő (ahol veszített Djokovics ellen) óta három tornán is vereséggel kezdett. A 23 esztendős skót játékos Rotterdamban (Bagdatisz ellen), Indian Wellsben (Young) és Miamiban (Bogomolov) is az első mérkőzésén búcsúzott (szettet sem nyerve), ráadásul a salakpályás borítás nem a kedvenc felülete, így nem túl nagy reményekkel érkezett Monte Carlóba. Igaz Murray azt is elmondta, hogy a korai kiesések azt jelentik, hogy a megszokottnál többet tudott készülni salakos borításon, ami akár még pozitívan is elsülhet.

Most azonban nem bízott semmit sem a véletlenre, hiszen 92 perc alatt simán győzött Stepanek ellen. Különösen az első játszma volt egyoldalú, ahol a világranglista negyedik helyén álló Murray háromszor is elvette ellenfele adogatását, így végül 6-1, 6-4-es sikerrel jutott tovább. „Most sokkal jobban éreztem a játékot, a második gémtől kezdve már fölényben voltam és én irányítottam. Minél több meccset fogok játszani ezen a borításon, annál jobban megtalálom majd a ritmust. Bízom benne, hogy a nagy salakon tornákon is sok mérkőzést tudok majd nyerni” – mondta Murray a szerdai győzelem után, aki két éve még elődöntőt is játszott Monte Carlóban Nadal ellen. A skót játékosra a világranglista 24. helyén álló francia Gilles Simon vár a harmadik fordulóban.