A Manchester United biztosan, a Chelsea nehezen nyert

Bogdán Ádám csapat simán verte a West Hamet

A Manchester United Berbatov és Valencia góljaival 2-0-ra nyert a Fulham ellen, amelyben Gera Zoltán a 68. percben csereként állt be. Igaz, mindkét találat előtt lesgyanús szituációból indultak a hazai játékosok. A Chelsea az idén már többször látott nyögvenyelős játékát hozta a Wigan ellen, ez azonban elég volt a győzelemhez. A Tottenham gólzáporos meccsen nyert a Stoke ellen, csakúgy, mint a West Bromwich a Sunderland ellen.

Mindkét csapat lendületesen kezdett Manchesterben - a Fulham Gera Zoltánnal a kispadon -, de az első tíz percben Nani, és Vidic, illetve Kakuta, Zamora és Dembele lehetőségei is kimaradtak. Nem úgy Berbatové, aki Nanitól kapott lapos labdát, és mintegy tíz méterre a kaputól nem hibázott, a háló bal oldalába vágta a labdát. Az más kérdés, hogy úgy tűnt, lesen állt a passz pillanatában. (1-0)

Berbatov és Nani gólöröme a Manchester Unitedben a Fulham ellen 2011 áprilisában

Csakúgy, mint Nani a 32. percben a bal szélen, amikor egy hosszan előrelőtt labda után indult, simán elvitte a rosszul kilépő Schwarzer mellett, középre ívelt, az ott érkező Valencia pedig a hálóba fejelt. (2-0)

A félidő hátralévő részében visszavettek a csapatok, így sok érdekesség nem történt a szünetig.
Fordulás után valamivel jobban kezdett a United, de az ötvenedik percet követően fölénybe került a Fulham. Ebben az időszakban a legnagyobb helyzet Gudjohnsené volt, aki a tizenhatoson kívülről próbálkozott, de Kuszczak ujjheggyel védeni tudott - igaz, a szöglet elmaradt.

Gera bő húsz perccel a vége előtt pályára lépett, így már neki is köszönhető volt, hogy a londoniak játéka még aktívabbá vált. A 73. percben Vidic szabálytalansága után Zamora nem sokat tévedett szabadrúgásból, de nem tudott szépíteni a vendégcsapat. Ahogy a 77. percben sem, amikor Baird centikkel a kapu fölé vágta a játékszert egy szép keresztlabda után.

A hajrára visszább esett a Fulham lendülete, a legnagyobb helyzet is Scholesé volt, de a középpályás csúnyán a kapu fölé lőtt tizenhét méterről. Az eredmény nem változott, így a Manchester United tízpontos előnyt szerzett az Arsenal előtt, amely két mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Chelsea nagy erőket mozgósított a gólszerzés érdekében a Wigan ellen, mégis elég nyögvenyelősen jött össze a találat - már nem először az idényben. Az első félidőben leginkább csak szögletekig jutottak, hiába volt Drogbának és Anelkának is több lehetősége, mind kimaradt.

A szünet után sem sokat változott a játék képe, a Chelsea-nél volt a labda, de a szervezett Wiganen nem tudtak keresztülmenni. Egészen a 67. percig, amikor Drogba szöglete után Malouda nagy nehezen begyötörte a labdát a kapuba. (1-0)

A folytatásban visszább vett a tempóból a címvédő, több teret hagytak a vendégeknek, de így is Ivanovicé volt a hajrá legkomolyabb helyzete, Drogba jobbról érkező lapos beadása után gyakorlatilag hasra esett a labdában, ami így kifelé pattant róla.

A West Bromwich Sunderlandban tudott nyerni, pedig kétszer is hátrányban volt. A Tottenhamnek szintén volt izgulnivalója, hiszen gyorsan 2-0-s előnyt szereztek ugyan, majd Etherington szépítése után az eddigre már két gólnál járó Crouch révén 3-1-re is vezettek, még az első félidőben újra közelebb jött a Stoke, de aztán a második játékrész is kevés volt az egyenlítésükhöz.

A Bolton győzelme nem nagyon forgott veszélyben a West Ham ellen, Sturridge duplája és Lee gólja magabiztos diadalt jelentett Bogdán Ádám csapata számára. A fiatal magyar kapus a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A Blackburn és a Birmingham is betalált az első félidőben, a második játékrészben azonban hiába gyürkőztek, nem tudták döntésre vinni a dolgot.

Premier League, 32. forduló:

Manchester United-Fulham 2-0 (2-0)
gólszerzők: Berbatov (12.), Valencia (32.)

Blackburn Rovers-Birmingham City 1-1 (1-1)
gólszerzők: Hoilett (45.), illetve Bowyer (32.)

Bolton Wanderers-West Ham United 3-0 (2-0)
gólszerzők: Sturridge (14., 51.), Lee (20.)

Chelsea-Wigan Athletic 1-0 (0-0)
gólszerzők: Malouda (67.)

Sunderland-West Bromwich Albion 2-3 (2-1)
gólszerzők: Shorey (10., öngól), Bardsley (31.), illetve Odemwingie (29.),   Mulumbu (54.), Scharner (72.)

Tottenham Hotspur-Stoke City 3-2 (3-2)
gólszerzők: Crouch (11., 34.), Modric (18.), illetve Etherington (27.), Jones (41.)