Real Madrid

Benzema megsérült

A Real Madrid remek formában lévő csatára megsérült a francia válogatott keddi Horvátország elleni felkészülési mérkőzésén. A támadó a 74. percben kért cserét a 0-0-ra végződő találkozón.

Benzema a 74. percig bírta - Fotó: AFP
Karim Benzemát a 74. percben volt kénytelen lecserélni Laurent Blanc, a Kékek szövetségi kapitánya, helyette Kevin Gameiro lépett pályára. A csatár nem szerzett gólt, mint ahogy senki más sem, a mérkőzés gólnélküli döntetlennel zárult.

A francia támadó kiesése azért lehet érzékeny veszteség klubcsapata, a Real Madrid számára, mivel a év eleji gyenge szereplés után kezdett formába lendülni és az utóbb néhány hétben rendre betalált (általában az ő gólja kellett a Királyiak győzelméhez).

Az előzetes jelentések szerint 7-10 napot lesz kénytelen kihagyni, a Real orvosai azonban csak ma állítják ki a végleges diagnózist. Így valószínűvé vált, hogy a hétvégi Sporting Gijón elleni spanyol bajnokit kihagyja, és a jövő heti Tottenham elleni Bajnokok Ligája negyeddöntőn is kérdéses a francia szereplése.