NBA

Otthon szenvedett meglepő vereséget a Boston Celtics

• Németh Norbert

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 145. játéknapján a Detroit Pistons hazai környezetben hat ponttal kikapott a Miami Heat együttesétől. A ligaelső San Antonio Spurs szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a Denver Nuggets otthonában. Meglepetésre a Boston Celtics hazai pályán kikapott a rájátszásért küzdő Memphis Grizzliestől.

A Memphis játékosa ünnepli csapata győzelmét a Boston felett az NBA-ben 2011 márciusában

A 145. játéknap legnagyobb meglepetését a Keleti Főcsoport második helyezettje, a Boston Celtics szolgáltatta, akik hazai pályán 90-87-es vereséget szenvedtek a nyugati nyolcadik Memphis Grizzliestől. A mérkőzés végig kiegyenlített volt, egyik csapat sem tudott jelentősebben ellépni a másiktól, így félidőben egypontos bostoni előnnyel mentek pihenőre a felek. A harmadik negyedben a hazaiak további két ponttal növelték előnyüket, amelyet az utolsó negyedben eladtak, s a mérkőzés három pontos vendég sikerrel zárult. A hazaiaktól Paul Pierce teljesítménye érdemel említést, aki 22 pontjával a mezőny legjobbja lett. Furcsamód a vendégek közül egyetlen játékos sem szerzett 15 pontot, azonban hat játékosuk is túllépte a 10 pontos határt.

A Miami Heat detroiti vendégjátékára 22.000 néző volt kíváncsi. A Heat 100-94-es győzelmet aratott a Pistons felett, így továbbra is maradt esélye a Keleti Főcsoport első helyének megszerzésére is. A hazaiaknak a rutinos Richard Hamilton szállította a pontokat, aki a mérkőzésen 27 dobott pontot jegyzett. A Miami Heat hármasa, LeBron James 19, Chris Bosh 23, míg Dwayne Wade 24 pontot szerzett, vagyis ők jegyezték csapatuk pontjainak kétharmadát.

A ligaelső San Antonio Spurs végletekig izgalmas mérkőzésen 115-112-es vereséget szenvedett a Denver Nuggets otthonában. A Tim Duncant nélkülözni kénytelen Spurs rengeteg pontot szerzett a mérkőzésen, azonban hanyag védekezésének köszönhetően kikapott. A Nuggets elsősorban remek második félidei játékának köszönhetően aratott megérdemelt győzelmet. Manu Ginóbili életben tarthatta volna csapata reményeit, azonban két másodperccel a mérkőzés vége előtt a denveriek remek védekezésének köszönhetően nem sikerült az argentin játékos triplakísérlete. Meglepetésre a mezőny két legtöbb pontot szerző játékosa csereember volt: a Spursnél Gary Neal 25, míg a Nuggetsnél Al Harrington 27 pontot dobott.

NBA, Alapszakasz, 145. játéknap eredményei:

Boston Celtics-Memphis Grizzlies 87-90
Legjobb pontszerző: Paul Pierce (22 pont, Boston Celtics)

Detroit Pistons-Miami Heat 94-100
Legjobb pontszerző: Richard Hamilton (27 pont, Detroit Pistons)

Denver Nuggets-San Antonio Spurs 115-112
Legjobb pontszerző: Al Harrington (27 pont, Denver Nuggets)

Charlotte Bobcats-Indiana Pacers 88-111
Legjobb pontszerző: Danny Granger (33 pont, Indiana Pacers)

Cleveland Cavaliers-New Jersey Nets 94-98 - hosszabbítás után
Legjobb pontszerző: Ramon Sessions (21 pont, Cleveland Cavaliers)

Philadelphia 76ers-Atlanta Hawks 105-100
Legjobb pontszerző: Josh Smith (33 pont, Atlanta Hawks)

New York Knicks-Orlando Magic 99-111
Legjobb pontszerző: Dwight Howard (33 pont, Orlando Magic)

Milwaukee Bucks-Sacramento Kings 90-97
Legjobb pontszerző: Carlos Delfino (30 pont, Milwaukee Bucks)

Oklahoma City Thunder-Utah Jazz 106-94
Legjobb pontszerző: Al Jefferson (32 pont, Utah Jazz)

Houston Rockets-Golden State Warriors 131-112
Legjobb pontszerző: Dorell Wright és Kevin Martin (34-34 pont, Golden State Warriors, illetve Houston Rockets)

Phoenix Suns-Toronto Raptors 114-106
Legjobb pontszerző: Andrea Bargnani (27 pont, Toronto Raptors)

Los Angeles Clippers-Washington Wizards 127-119 - kétszeri hosszabbítás után
Legjobb pontszerző: Blake Griffin (33 pont, Los Angeles Clippers)