Sportszerűtlen találattal egyenlített a Mainz a Dortmund ellen - videó

A 89. percben egy vitatható góllal mentett pontot Szalai Ádám együttese, a Mainz a listavezető Dortmund otthonában a Bundesliga 27. fordulójában.

A 8. percben Hummels fejesével szerzett vezetést a Dortmund a Mainz ellen (1-0), majd a 17. percben tovább növelhette volna előnyét a listavezető, miután a kiugró Barriost leterítette a kapujából kifutó Wetklo, amiért sárga lapot kapott, a dortmundiak pedig tizenegyest. A büntetőt azonban Sahin kihagyta, ami a meccs végén megbosszulta magát, hiszen a Mainz a 89. percben egyenlített egy vitatható találattal. Neven Subotic a földön maradt a 16-os előterében, miután férfiember számára igen fájó ponton találta el egy lövés, azonban a vendégek nem rúgták ki a labdát, hanem tovább szőtték a támadásukat, aminek a végén Sliskovic közelről a hálóba talált (1-1). A Dortmund a szezonban előszőr nem tudott két egymást követő mérkőzésen győzni, így a Leverkusen egy esetleges vasárnapi Schalke elleni győzelemmel 7 pontra megközelítheti a listavető BVB-t.