Sífutás

Két magyar is teljesítette a Vasa-futást - videó

Ismét a svéd sífutó Jörgen Brink nyerte meg a 90 km-es Vasa-futást, a hatalmas mezőnyben két honfitársunk is teljesítette a távot.

Vasa-futás 2011-ben

A hagyományok szerint március első vasárnapján rendezték meg a sífutók legendás versenyét, a 90 km-es távon, klasszikus stílusban zajló Vasa-futást. A Vasaloppet névre hallgató verseny ismét csak a Moraban található célegyenesben dőlt el, a közel négyórányi sífutás után ugyanis csak egyetlen másodperc döntött a svéd Jörgen Brink javára. Az egykori Világkupa sífutó svéd tavaly nagy meglepetésre nyerte meg a versenyt, most pedig az igazi Vasa-futás specialista, a cseh Stanislav Rezac előtt győzött minimális különbséggel. A kedvező időjárási viszonyok miatt minden idők negyedik legjobb időeredményével nyert Brink, aki Jan Ottoson (1991-92) után az első lett, aki megvédte címét a 90 km-es versenyen.

A 87. alkalommal kiírt legendás versenyen összesen 14.284 sífutó indult el a 90 km-es távon (ld.lenti videó), köztük két magyar is. A verseny honlapján szereplő eredmények alapján Takács Norbert (7297. hely – 07:56,31) és Lehoczky Endre (8708. hely – 08:31,52) személyében két honfitársunk is sikerrel teljesítette a versenyt. A Vasa-futást 1922-ben rendezték meg első alkalommal, amely azóta is rendszeresen megrendezésre kerül a Sälen és Mora közötti távon.