FA-kupa

Az Arsenal kiütéssel, a City könnyedén jutott tovább

Az FA-kupa 5. fordulójának megismételt mérkőzésén az Arsenal  - az elszórakozott, 1-1-re végződött első meccsel szemben - gyorsan eldöntötte a továbbjutást a másodosztályú Leyton Orient ellen. Az Ágyúsok már a félidőben 3-0-ra vezettek hazai pályán, a vége 5-0 lett, Nicklas Bendner mesterhármast ért el. A Manchester City az idei sorozatban először nem kényszerül ismétlésre, miután szintén az 5. fordulóban megerőltetés nélkül, 3-0-al múlta felül az Aston Villát.

Nicklas Bendtner és Mauran Samah ünnepel

FA-kupa, 5. forduló (nyolcaddöntő), újrajátszás:
Arsenal-Leyton Orient (III.) 5-0 (0-3), továbbjutott az Arsenal.
Gólszerző: Samah (7.), Bendtner (30., 43., 62. - tizenegyesből), Clichy (75.)

Az Arsenal (a sok sérült miatt) erősen tartalékos kezdőcsapattal lépett pályára, de az első mérkőzést 1-1-re mentő harmadligás Leyton Orientnek a B csapat ellen sem volt sansza a továbbjutásra. A gólzáport Samah nyitotta a 7. percben, majd Bendtner előtt kapitulált háromszor Jamie Jones. A végén még Gael Chlichy is betalált, Arsene Wenger együttese 5-0-ás győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé, ahol a Manchester United várja az Ágyúsokat.

FA-kupa, 5. forduló:
Manchester City-Aston Villa 3-0 (2-0), tj: a Manchester City.
Gólszerző: Yaya Touér (5.), Balotelli (25.), David Silva (70.).

A másik mérkőzésen a Manchester Citynek sem kellett megizzadnia a továbbjutásért, először az idei sorozatban. A kékmezesek eddig a Stoke City, a Leicester City (II.) és a Notts County (III.) ellen is újrajátszásra kényszerültek, most az Aston Villa ellenében egy mérkőzés alatt döntésre vitték a dolgot. Yaya Touré, Mario Balotelli és David Silva góljaival, 3-0-ás győzelemmel jutott a negyeddöntőbe Roberto Mancini csapata, ahol az Evertont búcsúztató másodosztályú Readinggel mérkőzik.