Északi sí-világbajnokság

Northug nyerte az üldözéses versenyt

A norvég Petter Northug sikerével ért véget a férfiak üldözéses sífutó versenye. A 25 éves versenyző a házigazdák harmadik aranyérmét nyerte a vb-n.

A norvég Petter Northug sikerével ért véget az oslói északi sí-világbajnokság negyedik sífutó száma. A 30 kilométeres futam első részét klasszikus, második 15 km-ét viszont már szabad stílusban tette meg a mezőny. A hajárban még mindig egy 20 fős csoport volt az élen, az utolsó 500 méterre fordulva azonban már az olimpiai bajnok Marcus Hellner és a norvég Petter Northug párharcát várta mindenki. Ebből végül nem lett semmi, mert a svéd sífutót az oroszok is megelőzték, de Northuggal ők sem tudtak mit kezdeni.

Petter Northug ezzel megszerezte a norvégok harmadik oslói aranyérmét is, mögötte az orosz Maxim Vegzsanyin illetve a rybinski üldözéses VK-versenyt megnyerő szintén orosz Ilja Csernusov ért be a célba.