Férfi Kézilabda KEK

Döntetlennel búcsúzott a Balatonfüred

Nagy küzdelemben döntetlent játszott a Balatonfüred férfi kézilabdacsapata a KEK nyolcaddöntőjében rendezett párharc vasárnapi visszavágóján a vendég Tremblay csapatával, így búcsúzott a további küzdelmektől, mivel az első mérkőzésen két góllal kikapott.

Magyar védők - Fotó: MTI
Remekül helytállt a magyar alakulat a jóval esélyesebbnek tartott francia csapat ellen. Már az első félidő is nagy tempóban zajlott, a hazaiak nagyon koncentráltan kézilabdáztak, többször vezettek két góllal, sőt akadt olyan szakasz is, amikor hárommal.

A pihenőig csökkent az előny, majd a második játékrészben a Balatonfüred hátrányba került, de 12-15-nél sem adta fel a küzdelmet. A 24. percnél 17-17 állt az eredményjelzőn, aztán a kiélezett hajrában Szathmári kapus büntetőt fogott, s az utolsó negyven másodperc 20-19-es hazai vezetésnél kezdődött. A Tremblay támadását azonban nem sikerült kivédekezni, így elúszott a továbbjutás.