La Liga

Bilbaóban nyert a Valencia - videó

A hazai pályán játszó baszk együttes egészen a 71. percig vezetett, a győzelem végül mégis a hajrában fordító vendégeké lett a spanyol bajnokság 25. fordulójában. A 25. születésnapját ünneplő Llorente szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, Mata és Jonas góljaival azonban 2-1-re nyert a Valencia.

Ünneplő valenciaiak - Fotó: AFP
Jól kezdtek a hazaiak, a Valencia főleg a védekezésre koncentrált a mérkőzés elején, de a Bilbao így is eljutott Guaita kapujáig. De Marcos futott el a 10. percben a baloldalon, majd a rá kiváltó két védő között bekígyózott a 16-oson belülre, visszagurításához először Toquero ért bele sarokkal, majd Fernando Llorente lőtt kapura, de a vendégek kapusa kitűnő reflexmozdulattal védett.

Aztán a 14. percben már a portás sem segíhetett, Llorente tartotta meg erőszakosan a játékszert 5 méterre a gólvonaltól, majd leforult védőjéről és a Valencia kapujába lőtt. (1-0)

Az első félidő 18. percében David Navarro könyökölte le a Bilbao középpályását, Javi Martínezt, akinek a szabálytalanság miatt elindult az orra vére. Az ápolást követően a támadó visszatért a pályára.

A gól utáni zarvartságból kezdtek kilábalni a vendégek, Roberto Soldado előtt adódott lehetőség, a baszkok kapusa könnyedén fogta a labdát. A következő Valencia-lövés után a 28. percben Iraizoz mintha szabálytalanul szerelte volna a valenciai csatárt, de a játékvezető sípja néma maradt.

A 41. percben ismét megkérdőjelezhető döntést hozott a bíró, ugyanis figyelmen kívül hagyta, hogy az Athletic védője, Ekiza kézzel ért a labdához a büntetőterületen belül. A játékrész végére kiegyenlítettebb lett a mezőnyjáték, mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, de a szünetig az állás már nem változott.

A második félidő két hatalmas Bilbao-helyzettel indult, az elsőt Munian, a másodikat Llorente tűzte kapura, Guaita azonban mindkét lövést könnyedén fogta.

Szinte a semmiből jött az egyenlítés, a 71. percben Joaquin jobbról küldte középre a labdát, a másik oldalon pedig Mata érkezett jó ütemben és bal lábbal lőtt gólt. (1-1)

Az egyenlítés felrázta a vendégeket és egyenlítőgól után 10 perccel már a vezetést is megszerezte a Valencia. Tino Costa próbálkozott lövéssel, a baszk kapus védett de kijött róla a labda, amire az újonc Jonas reagált a leggyorsabban és megszerezte első gólját a spanyol bajnokságban. (1-2)

A kapott gól nem törte meg a hazaiakat, de a rendes játékidőben és az ötperces hosszabbításban sem sikerült kiegyenlíteni az állást, így a vendég Valencia elvitte a győzelemért járó három pontot.

Primera División, 25. forduló

Athletic Bilbao-Valencia 1-2 (1-0)
gólszerző: Llorente (14.) ill. Mata (71.), Jonas (81.)

Racing Santander-Villarreal 2-2 (1-0)
gólszerzők: Ariel (3.), Dos Santos (68.) ill Ruben (66.), Nilmar (90.)

Levante-Osasuna 2-1 (1-1)
gólszerzők: Ballesteros (44.), Caicedo (50.) ill. Pandiani (41.)

Hércules-Getafe 0-0
kiállítva Pulhac (90. - Getafe)

Korábbi eredmények:

Deportivo-Real Madrid  0-0

Atlético Madrid-Sevilla 2-2 (0-1)
gólszerzők: Koke (48.), Reyes (76.) ill. Negredo (41.), Rakitic (66.)

Espanyol-Real Sociedad 4-1 (1-1)
gólszerzők: Estrada (42. – öngól), Segio Garcia (54.), Callejón (81.), Marquez (90.) ill. Estrada (43.)

Sporting Gijón-Zaragoza 0-0

Mallorca-Barcelona 0-3 (0-1)
gólszerzők: Messi (38.), Villa (57.), Pedro (66.)