Északi sí-világbajnokság

Svéd és norvég arany a nyitószámokban

A férfiaknál a svéd Marcus Hellner, a nőknél pedig a norvég Marit Björgen nyerte az Oslóban csütörtökön megkezdődött északisí-világbajnokság első versenyszámát, a sífutók szabadstílusú sprintjét.

Csütörtökön a szabad stílusú sprint versenyeken osztottak aranyérmeket az Oslóban zajló északi-sí világbajnokságon. A nőknél nem született meglepetés, hiszen az olimpiai bajnok Marit Björgen rajt-cél győzelmet aratott, így a tomboló hazai közönség számára megadta az alaphangot a tíz napig zajló világbajnokságra. A háromszoros olimpiai bajnok norvég sífutó mögött Arianna Follis lett az ezüstérmes. Az olasz versenyző világbajnoki címvédőként érkezett Oslóba és már a fináléba jutásnak is örülhetett, hiszen az elődöntőben elesett, így kis szerencsére is szüksége volt a fináléba jutáshoz. A bronzérem – a vancouveri olimpiához hasonlóan – ezúttal is a szlovén Petra Majdicé lett.

Marit Björgen nyerte az Oslóban csütörtökön megkezdődött északisí-világbajnokság első versenyszámát

A férfiaknál norvég-svéd párharcot láthattunk a döntőben, ahol a hazai közönség a vb-címvédő Ola-Vigen Hattestadban és az olimpiai bronzérmes Petter Northugban bízhattak. A döntő első emelkedőjén azonban a svéd Marcus Hellner ellépett a mezőnytől és a sprintben – különösen a férfiaknál- szokatlan különbséggel nyerte meg a versenyt, így két vancouveri olimpiai bajnoki címe mellé most már világbajnoknak is vallhatja magát. Hellner mögött a nagyot hajrázó Northug a norvégoknak szerezte meg az ezüstérmet, míg az utóbbi évek egyik legjobb sprinterének számító, szintén svéd Emil Jönssonnak meg kellett elégednie a bronzéremmel.

A férfiak 120 fős mezőnyében legjobb magyarként Tagscherer Zoltán a 77. helyen végzett, Szabó Milán a 82., Tagscherer Imre a 95., Gond Balázs pedig a 99. helyen fejezte be a versenyt. A nőknél 86 indulóból Viczián Vera a 75., Simon Ágnes a 78., Papp Ildikó a 80., Zámbó Viktória pedig a 81. lett.