Euroliga

A Sopron és a Pécs is kikapott idegenben

A Pécs 2010 és az MKB-Euroleasing Sopron is kikapott a női kosárlabda Euroliga első mérkőzésén idegenben.

Nem zártak sikerrel a magyar női kosárlabdacsapatok A Pécs 2010 76-60-ra kikapott a spanyol Salamanca vendégeként, míg az MKB-Euroleasing Sopron 84-56-ra maradt alul a spanyol Valencia otthonában kedden a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Az alapszakaszt 5/5-ös mutatóval záró pécsiek remekül elkapták a rajtot a 8/2-vel végzett Salamanca otthonában, amely eddigi teljesítményével harmadik lett a 24 csapatos mezőnyben. A magyar bajnok Griffin és Quigley vezetésével tartotta a lépést, ám a spanyoloknál Snell hamar "megszórta magát". A második negyedben nőtt a különbség, és a nagyszünetben már 36-27 volt az állás.
Térfélcsere után maradt a két együttes közti távolság, majd Zeljko Djokic alakulata néhány remek távoli dobással ismét felzárkózott, az utolsó játékrésznek 50-47-ről vágtak neki a csapatok. A zárószakaszban négy pontra is voltak a mecsekaljaiak (54-50), ám a hajrá a Salamancáé lett, amely így előnnyel utazik majd Magyarországra.

Salamanca (spanyol)-Pécs 2010 76-60 (22-18, 14-9, 14-20, 26-13)

Legjobb dobók: De Souza 16, Torrens 15, De Mondt 15, Snell 14, Lyttle 13, illetve Quigley 22, Griffin 10, Fegyverneky 10

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Salamancának. A párharc második felvonására pénteken 18 órakor kerül sor a Lauber Dezső Soprtcsarnokban.

A másik magyar érdekeltségű összecsapáson a csoportkört 4/6-os győzelmi mérleggel befejező soproniak hamar hátrányba kerültek a 8/2-vel büszkélkedő Valencia vendégeként. Székely Norbert tanítványai - akikhez pénteken visszatért, de egyelőre nem állt rendelkezésre a válogatott Horti Dóra - nem tudták tartani Lawsont, aki 7 perc alatt 10 pontot szórt. A magyarok 15-14 után csak két pontot hoztak össze 11 ellenében, így nyolcpontos lemaradással kezdték a második negyedet. Ezt Coleman révén sikerült egyre faragni, ám a félidőben 44-38 állt az eredményjelzőn.
Fordulás után keményebbé vált a házigazdák védekezése, emellett az erőszakos Brunson egyeduralkodó volt a palánk alatt, így hamarosan tíz pont fölé nőtt a különbség. A vendégek nem tudták megtörni a remekül lepattanózó Valencia lendületét, és 62-44-nél már elúszni látszott a mérkőzés. A negyedik felvonás 63-44-ről indult, s a tetemes előnyt már nem adta le a spanyol gárda, így 1-0-ás vezetéssel utazhat Sopronba.
A párharc második felvonására pénteken 19:30 órakor kerül sor az MKB Arénában.

Valencia (spanyol) - MKB-Euroleasing Sopron 84-56 (26-18, 18-20, 19-6, 21-12)

Legjobb dobók: Brunson 16, Lawson 16, Douglas 15, Fernandez 10, illetve Coleman 14, Holt 13, Honti 10

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Valenciának.