La Liga

Vadóczék elkapták a gyengén játszó Real Madridot - videó

A magyar középpályás egy félidőt kapott, de akkor remek volt

Az Osasuna stabil védekezésének köszönhetően legyőzte a szenvedő Real Madridot a spanyol bajnokság 21. fordulójában. A hazai együttesben Vadócz Krisztián a második félidőben állt be, és stabil játékával aktívan hozzájárult a kiscsapat meglepetésgyőzelméhez.

A Real Madrid nem tudott meggyőző fölénybe kerülni a találkozó első félidejében, leginkább Benzema és Di María révén veszélyeztettek, de az Osasunának is voltak lehetőségei. A görcsös játék nem kecsegtette sok jóval a Blancók híveit, és a passzimistáknak igazuk is lett a szünet után.

Osasuna-játékos öröme Adebayor mellett a Real elleni győztes bajnoki után

Vadócz Krisztián állt be a hazai csapatba a félidőben, és az addig is masszív védelem még tovább erősödött. Ráadásul a 62. percben Aranda és Camunás átjátszották a Real hátsó sorát, és utóbbi a kapufa segítségével megszerezte a vezetést az Osasunának. (1-0)

José Mourinho rögtön egy hármas cserével reagált az eseményekre: érkezett Xabi Alonso, Kaká és az új igazolás, Adebayor. A támadójátékosok nagy száma ellenére azonban nem tudtak fölénybe kerülni ellenfelük tizenhatosán belül, többnyire csak kaputól távoli tologatásra és rossz beívelésekre futotta az erejükből.

Lehetőségek Benzema és Adebayor előtt is adódtak, de előbbi a kapu fölé, utóbbi a hálóőr kezébe fejelt. A másik oldalon ráadásul Vadócz megduplázhatta volna a hazai előnyt, amikor Aranda Casillast és mindenki mást is meglepett azzal, hogy visszapasszolt elé az alapvonalról, de a lapos lövésébe még bele tudtak vetődni a védők az utolsó pillanatban.

Vadócz Krisztián és Sergio Ramos összecsapása az Osasuna-Real mérkőzésen

A hajrában is az Osasuna kontrái voltak veszélyesebbek, már amikor ment a játék, és nem kellett megszakítani, mert a nézők a bedobált tartaléklabdákkal próbáltak zavart kelteni.

Az eredmény végül nem változott, azaz maradt a hétpontos különbség a Barcelona és a második helyezett Real Madrid között, az Osasuna pedig kissé ellépett a kiesőzónától.

Primera División, 21. forduló:

Osasuna-Real Madrid 1-0 (0-0)
gólszerző: Camunás (62.)

Korábban játszották:
Atlético Madrid-Athletic Bilbao 0-2 (0-1)
gólszerző: Toquero (45., 64.)
kiállítva: Perea (39., Atlético Madrid)

Szombaton játszották:
Deportivo La Coruna-Sevilla 3-3 (1-0)
gólszerző: Lassad (15., 62.), Laure (88.), illetve Negredo (63., 79.), Escudé (74.)

Hércules-FC Barcelona 0-3 (0-1)
gólszerző: Pedro (42.), Messi (87., 89.)
kiállítva: Farinos (85., Hércules)

Levante-Getafe 2-0 (0-0)
gólszerző: Valdo (47.), Caicedo (54.)
kiállítva: Xisco (78.), illetve Manu (78.)

Málaga-Real Zaragoza 1-2 (1-1)
gólszerző: Duda (16.), illetve Bertolo (40.), Pongolle (87.)