La Liga

Benzema kaparta ki a győzelmet a Realnak a Mallorca ellen - videó

A meccs nagy részén csak kínlódtak a madridiak, de nyertek

A Primera Divisón 20. fordulójában a Mallorcát fogadta az előző héten pontokat vesztő Real Madrid, és ezúttal sem sokon múlott, hogy nőjön a hátrányuk a Barcelona mögött. Végül a sokat szidott Benzema góljával tudtak nyerni a Blancók, így maradt a négypontos lemaradásuk a katalánokkal szemben.

A találkozón végig a Real nyomott, de az első nagy lehetőség a Mallorca előt adódott. Nsué lépett el egy kontrával a jobbszélen, amiben nagy szerepe volt a hazai védelemnek is. Marcelo fellépett egy támadással, Ramos pedig nem váltott ki, csak lest integetett - miközben a csatár 3-4 méterrel mögüle indult. Végül nagy szerencséjük volt, Nsué kapufára lőtte a labdát. Bő félóra után jutottak legközelebb a madridiak a gólhoz, de Marcelo lövésébe belevetődtek a védők.

A második játékrészre maradt a döntés, de nem mondhatjuk, hogy könnyedebbé vált volna a Blancók játéka. Mindenesetre a 61. percben Benzema mutatott valamit abból, amiért szerződtették. Granerótól kapta meg a labdát a tizenhatos előtt, egy biciklicsellel megbillentette a védőjét, és takarásból lőtt a jobb alsóba. (1-0)

Benzema lő gólt a Mallorca ellen

Nem nagyon változott a játék képe, a Real fölényben volt, de néhány helyzetig jutottak csak. Cristiano Ronaldo például a 82. percben fejelt a felső lécre. Aztán a hajrában még izgulniuk kellett, amikor Webo lefutott az alapvonal közelébe, és onnan kapura lőtt. Casillas a helyén volt, így maradt a hazai vezetés, és a játékvezető nem sokára le is fújta a találkozót.

A győzelmével továbbra is második a Real Madrid, négy pont a hátrányuk a Barcelona mögött. A Mallorca a kilencedik helyen áll.