A Manchester City újra az élen, legalább vasárnapig

A Chelsea is győzni tudott

A Premier League 23. fordulójában mozgalmas mérkőzésen győzte le a Manchester City a Wolverhamptont hazai pályán. A vendégek szereztek vezetést, majd fordítottak és elléptek Tevezék, mégis szoros lett a vége. A Chelsea sokáig kínlódott a Blackburn ellen, de végül nyerni tudtak a Kékek. Gera Zoltán nem kapott szerepet az idegenben pontot szerző Fulhamben.

Carlos Tévez ünnepli a Wolverhampton ellen szerzett gólját a Premier League 23. fordulójában..
Bő tíz perc után meglepetésre a vendégek szereztek vezetést a Manchester City-Wolverhampton találkozón. Egy szöglet utáni kavarodásból Milijas talált be. (0-1)

Ezt követően a Wolves irányított, mégis egyenlítetni tudtak a hazaiak a szünet előtt. Kolo Touré szintén egy sarokrúgás után volt eredményes. (1-1)

A második félidő eleje már egyértelműen a Manchester Cityé volt, a 49. percben Tévez meg is szerezte a vezetést: gyönyörűen szlalomozott végig a vendégvédelmen, és be is fejezte az akciót (2-1)

Yaya Touré kicsivel később az új szerzemény, Dzeko passzával lépett ki, és a kapus lába között passzolt a hálóba. (3-1)

Tévez a 66. percben duplázott, és 4-1-nél már eldőlni látszott minden. Ehhez képest a hajrá izgalmas lett, Doyle ugyanis tizenegyesből, majd Zubar egy szöglet utáni fejessel kozmetikázta az eredményt. (4-3)

Többre azonban már nem volt ideje a vendégegyüttesnek, és a győzelemmel az élre ugrott a Manchester City. Ráadásul most az esélyük is megvan, hogy ott maradjanak egy ideig, a városi rivális United ugyanis a Tottenhamhez látogat vasárnap. Igaz, Sir Alex csapatának még mindig van két elmaradt mérkőzése.

A Chelsea nem igazán tudta azt a lendületes játékot mutatni, amit az előző hétvégén az Ipswich ellen az FA Kupában. Sokáig csak szenvedtek a Blackburn ellen, az első játékrészben csak egy Anelka-kapufára futotta tőlük. A második játékrészben aztán közvetítésével Ivanovics szerezte meg a vezetést egy Malouda-szöglet után, majd a szerb következő kísérletébe Anelka nyúlt bele, ezzel lett 2-0 a végeredmény.

Gera Zoltán csereként nézte végig a Fulham vendégjátékát a Wigan otthonában, ahol 1-1-es döntetlen született.