FA Kupa

Döntetlenre, és újrajátszásra mentett az Arsenal

Nem bírt az Arsenal a másodosztályú Leeds Uniteddel az FA Kupa 3. fordulójában. Snodgrass büntetőjéből a vendégek szerezték meg a vezetést, az Arsenal ugyan ezután folyamatosan rohamozta az ellenfél kapuját, de Fabregas csak egyenlíteni tudott, amivel kiharcolta az újrajátszást.

A Leeds majdnem meglepetést okozott az Arsenal ellenAz Arsenal erősen felforgatott kezdőcsapattal vágott neki a mérkőzésnek, Fabregas, Walcott, Naasri, van Persie és Fabianski sem volt a pályán. Az első félidőtől kezdve a hazaiak uralták a játékot, de a kapu előtt rendre csütörtököt mondott Arsene Wenger legénysége: Arsavin, Squillaci és Bendtner sem találta el a kaput. A második félidő elején aztán váratlanul megszerezte a vezetést a Leeds: Denílson buktatta Gradelt, az Arsenal játékosa nem is reklamált, a megítélt büntetőt Snodgrass értékesítette (0-1). Ezután felpörgött az Arsenal, jött Cesc Fabregas és Theo Walcott, szünet nélkül rohamozták az Ágyúsok az ifjú Kasper Schmeichel - Peter Schmeichel fiának - kapuját. A 90. percben a számtalan helyzet, és több gyanús szabálytalanság után a hazaiaknak is büntetőt ítélt Dowd bíró - Parker rángatta meg a kilépő Walcottot -, Fabregas nem hibázott (1-1). A hátralévő percekben is küzdött az Arsenal a győzelemért, de Bendtner sokadik helyzetét is kihagyta, így jön az újrajátszás január 18 vagy 19-én Leedsben.

FA Kupa, 3. forduló:
Arsenal-Leeds United (0-0)
Gólszerző: Fabregas (90. - tizenegyesből), illetve Snodgrass (54. - tizenegyesből).