Spanyol Kupa

Idegenbeli döntetlennel a nyolc között az Atlético

Agüero góljára a hajrában válaszolt Luis Garcia

Az odavágón szerzett előnyét növelni tudta az Atlético az Espanyol otthonában, így hiába egyenlítettek a hazaiak a hajrában, Agüeróék jutottak tovább.

Az Espanyol-Atlético párharc a 25. percben eldőlni látszott a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjében, amikor Agüero indult el egy íveléssel, és két védővel a nyakában is bevágta a labdát a kapuba. (0-1)

A madridiak tovább növelhették volna kétgólos összesített előnyüket, de Reyes nem tudott befejezni egy támadást - ami a játékvezető ülepéről indult - a 34. percben, gyenge lövését kirúgták a védők a kapu elől.

A fordulás után inkább birkóztak a csapatok, mint szép játékot mutattak, az Atlético kimondottan komolyan vette a "célfutballt": Alvaro Dominguez ugyanis kapott egy rúgást, és kirepült a pályáról. Egy kevés alapvonal melletti fetrengés után visszajött, és újra összeesett az ötösön belül. A játékvezető beengedte hozzá a segítőket, de azért értette, hogy miről van szó, adott is egy sárgát a madridi játékosnak.

Az Espanyol eközben hiába próbálkozott, csak a 93. percben tudtak gólt szerezni. Ekkor Luis Garcia tekert szépen a kapuba szabadrúgásból, de ez a találat valójában már nem számított sokat. (1-1)