Szavazás

Nadal és Vlasic az év sportolója az újságírók szerint

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) szerint Rafael Nadal teniszsztár és a magasugró-királynő Blanka Vlasic az év sportolója, a sajtó számára legjobban megszervezett események rangsorában pedig a magyarországi vizes Eb a kilencedik helyen zárt.

A szavazásban - amelyben 93 ország 515 médiamunkása vett részt - az idén három Grand Slam-tornát megnyerő, világelső Nadal az FC Barcelona argentin futballistáját, Lionel Messit és klubtársát, a spanyol válogatottal Dél-Afrikában világbajnok Andrés Iniestát előzte meg. A horvát Vlasic 2010-ben megnyerte a fedett vb-t és a szabadtéri Eb-t, és idei húsz versenyén csak kétszer kapott ki. Mögötte a Vancouverben olimpiai bajnok síző, Lindsey Vonn és a belgák teniszcsillaga, Kim Clijsters végzett a képzeletbeli dobogón.

A csapatok között a világbajnok spanyol labdarúgó-válogatott nyert, második az olimpiai aranyérmes kanadai jégkorongcsapat, harmadik pedig a vb-első brazil férfi röplabda-válogatott lett. Ami a szakírók számára legjobb munkakörülményeket biztosító sportesemények rangsorát illeti, a dél-afrikai futball-vb kapta a legtöbb szavazatot, megelőzve a vancouveri téli játékokat és a wimbledoni tenisztornát. A lista kilencedik helyére a Margitszigeten és Balatonfüreden rendezett úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokság került.