Jégkorong

Elfogytak a lilák játékosai a Csíkszereda ellen

Az Újpest sérült játékosai miatt nem tudta folytatni a Csíkszereda elleni mérkőzést a magyar-román jégkorongbajnokságban, így harmadszor is vereséget szenvedett, és kiesett a MOL Ligából.

A romániai gárda - amely hétfőn 14-0-ra, majd kedden 11-1-re győzött - 3-0-ra nyerte meg az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcot.
A szerdai összecsapás mindössze 14 percig tartott - ekkor már 8-0-ra vezettek a hazaiak -, ugyanis az újpestiek sérülések miatt kilenc emberre fogyatkoztak. A játékvezetőknek ekkor félbe kellett szakítaniuk az összecsapást, a szabályzat szerint ugyanis legalább 10 mezőnyjátékosnak kell bevethetőnek lenni. A találkozót 15 játékossal kell kezdeni.
A mérkőzés végeredménye szinte biztosan a pályán elért 8-0 marad - tudta meg az MTI.

A másik mérkőzésen a Fenestela Brasov hosszabbítás után nyert a Miskolc ellen a negyeddöntő második, szerdai összecsapásán, így 1-1 az állás. A mai harmadik meccsen a Vasas sima győzelmet aratott a Ferencváros ellen, így 2-0-ra vezet az összesítésben.

MOL Liga, negyeddöntők:

3. mérkőzés:

HSC Csíkszereda (román) - Újpest 8-0 - az első harmad 14. percében félbeszakadt

2. mérkőzés:

Miskolci Jegesmedvék-Fenestela Brasov (román) 3-4 (0-1, 2-2, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után