Ligakupa

Első győzelmét aratta az FTC

Ferenczi István, a Vasas támadója duplázni tudott az MTK otthonában, de ez sem ért továbbjutást a Vasasnak.

MLSZA Ferencváros-Lombard Pápa mérkőzést a budaörsi műfüves pályán rendezték, és már a 2. percben előnybe került az FTC, amikor a sérüléséből visszatért Fitos volt eredményes. Ezt követően egy másik fiatal, Tóth Bence duplázta meg a fővárosiak vezetését. A Lombard még a szünet előtt, Venczel révén szépíteni tudott, de a második félidőben Liban Abdi és Nyilasi Bálint is betalált a pápai kapuba, amire a Pápa csak egy góllal tudott válaszolni. A Ferencváros első győzelmét aratta a Ligakupában, így még van esélye a Haladás ellen kivívni a továbbjutást.

Az Újpest viszont már elbúcsúzott a további küzdelmektől, miután 1-0-ra kikapott Siófokon. A találkozót Tóth Róbert lövése döntötte el. Győzelmével a Balaton-parti gárda megnyerte a D-csoportot, és ott lesz a legjobb nyolc között.

Az MTK-nak és a Vasasnak sem volt már esélye továbbjutni a csoportjából, hiszen a Paks ezt megtette előttük, a két fővárosi csapat így tét nélküli mérkőzést játszott egymással, amit az angyalföldiek nyertek meg 2-1 arányban. A gólokat a két csapat hórihorgas csatárai szerezték, Ferenczi duplázott a Vasasban, míg az MTK-ban Eppel volt eredményes.

B-csoport

MTK Budapest–Vasas 1–2 (0–1)

Budafok, Promontor u., 50 néző

Vezette: Takács J.

MTK: Hegedűs L. – Vukadinovics (Hajdú S., 86.), Szekeres A., Kelemen D., Vadnai – Gál A. (Macura, a szünetben), Pátkai (Szurkos, 86.) – Könyves (Molnár M., 67.), Nikházi (Tischler, a szünetben), Ladányi – Eppel. Szakmai igazgató: Garami József

VASAS: Végh – Polényi, Arnaut, Gáspár J. (Kovács G., 55.), Katona M. (Mundi, a szünetben) – Balog Zs., Loussaief (Németh N., 61.), Bakos Sz. (Görgényi, 82.), Arszics – Beliczky (Hrisztov, 67.), Ferenczi. Vezetőedző: Komjáti András

Gólszerző: Ferenczi (11-esből, 0–1) a 3., Eppel (1–1) a 61., Ferenczi (1–2) a 68. percben

C-csoport

Ferencváros-Lombard Pápa 4–2 (2–1)

Budaörs, zárt kapuk mögött

Vezette: Berger J.

FTC: Mester – Fülöp N., Vattai, Tutorics (Junior, a szünetben), Kulcsár D. (Nyilasi, 70.) – Tóth B. (Tóth A., a szünetben), Vass M. – Fitos, Morales (Abdi, a szünetben), Jakimovszki (Bölcsföldi, 53.) – Gárdos. Vezetőedző: Prukner László

Pápa: Kovács V. – Tóth G., Dlusztus (Karácsony, a szünetben), Bíró P., Rajnay – Jovánczai, Takács P., Gyömbér, Németh M. (Venczel, 10.) – Bali (Germán, a szünetben), Fertea. Vezetőedző: Véber György

Gólszerző: Fitos (1–0) a 2., Tóth B. (2–0) a 37., Venczel (2–1) a 40., Abdi (3–1) az 56., Nyilasi (4–1) a 76., Venczel (4–2) a 89. percben

D-csoport

BFC Siófok-Újpest FC 1–0 (0–0)

Siófok, 200 néző

Vezette: Berke B.

Siófok: Szalma – Pécseli (Mogyorósi, a szünetben), Graszl K. (Márton, 82.), Kocsis, Novák – Thiago, Horváth A. (Tusori, 87.), Kecskés (Ludánszki, 82.), Tóth R. – Délczeg, Homma (Sowunmi, 60.). Vezetőedző: Mihalecz István

Újpest: Horváth T. – Szokol, Vermes, Pollák, Kovács D. (Szalai V., 22.) – Egerszegi, Tajthy – Simon K. (Magos, 54.), Balogh B. (Tisza, 64.), Lázár (Böőr, 64.) – Rajczi. Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző: Tóth R. (1–0) a 72. percben