Európa Liga

Újabb hat klub jutott tovább az Európa Liga csütörtöki játéknapján

• Drégelyvári Anna

A Liverpool kivédekezte a döntetlent és továbbjutott, a PSG négyet rámolt be a Sevillának, a Besiktas, a Villareal, a Dinamo Kijev és a Sparta Praha is élt a lehetőséggel. Az olasz klubok közül egyedül a Napolinak maradt esélye a 32 közé kerülésre. Összefoglaló.

PSG-Sevilla meccs az Euroligában

D-CSOPORT

A Villareal végig uralta a Dinamo Zagreb elleni találkozót, Rossi büntetőjével jutottak előnyhöz a spanyolok, később Rubén majd újra Rossi volt eredményes – másodszor büntetőből- . a PAOK Szaloniki ikszelt a Bruges -zsel, Scsepovics 90. percben lőtt egyenlítő gólja továbbjutást jelentett a spanyoloknak. A PAOK győzelemmel páholyban érezhette volna magát, így az utolsó fordulóra maradt a döntés.

Villarreal (spanyol)-Dinamo Zagreb (horvát) 3-0 (1-0)

Gólszerző: Rossi (25., 80., az elsőt büntetőből), Ruben (62.). Kiállítva: Biscan (87., Dinamo Zagreb).

PAOK Szaloniki (görög)-FC Bruges (belga) 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Vieirinha (25.), illetve Scsepovics (89.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Villarreal 9 pont, 2. PAOK Szaloniki 8, 3. Dinamo Zagreb 7, 4. FC Bruges 3

E-CSOPORT

A Dinamo Kijevnek egy döntetlen is elég lett volna, de az oroszok biztosra mentek, nem kegyelmeztek a BATE Boriszovnak, 4 gólt vágtak a fehérorosz télben, a BATE csak eggyel tudott válaszolni. Ezzel a Dinamo masírozott be a 32 közé, a Boriszov már korábban továbbjutott. A Sheriff Tirospol és az AZ Alkmaar ikszelt, kiestek, a csoportban egyértelműen a kelet-európaiaik domináltak, az utolsó kör már csak szépségtapasz lehet a kiesőknek.

Sheriff Tiraspol (moldovai)-AZ Alkmaar (holland) 1-1 (0-1)

Gólszerző: Rouamba (54.), illetve Holman (17.).

BATE Boriszov (fehérorosz)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-4 (0-2)

Gólszerző: Nyehajcsik (84.), illetve Vukojevic (16.), Jarmolenko (43.), Guszev (50., 11-esből), Milevszkij (68.).

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Dinamo Kijev 10 pont (10-6), 2.(már továbbjutott) BATE Boriszov 10 (11-8), 3. Sheriff Tiraspol 4 (5-7), 4. AZ Alkmaar 4 (5-10)

F-CSOPORT

A csoport biztos továbbjutója, az eddig százszázalékos CSZKA Moszkva az ötödik körben sem rontott mérlegén, 5 góllal tömték ki az oroszok a Lausanne-t. A svájciak a moszkvai télben nem bírtak az ellenféllel, csak a becsületgólra futotta erejükből. A Palermo kétszer is vezetett, végül 2-2-re végzett a Sparta Praha ellen, az iksszel a csehek csatlakoztak a CSZKA-hoz, a szicíliaiaknak mindenképpen győzniük kellett volna a továbbjutási reményekhez.

CSZKA Moszkva (orosz)-Lausanne (svájci) 5-1 (3-0)

Gólszerző: Necid (18., 82.), Oliseh (22.), Tosic (40.), Dzagojev (71.), illetve Carrupt (90.).

Palermo (olasz)-Sparta Praha (cseh) 2-2 (1-0)

Gólszerző: Rigoni (23.), Pinilla (59., 11-esből), illetve Kladrubsky (51., 11-esből), Kucka (62.). Kiállítva: Goian (50., Palermo), Pastore (90., Palermo). A csoport állása: 1. (már továbbjutott) CSZKA Moszkva 15 pont, 2. (már továbbjutott) Sparta Praha 8, 3. Palermo 4, 4. Lausanne 1

J-CSOPORT

A Dortmund hozta a kötelezőt a Karpati Lviv ellen, 3-0-s sikerével életben maradtak reményei. A csoport másik találkozóján rendkívül izgalmas, 6 gólt hozó mérkőzésen a Paris Saint-Germain 4-2-re verte a Sevillát, ezzel kvalifikálta magát az egyenes kiesése szakaszba. A Sevilla és a Dortmund ki-ki meccsen dönt majd a másik továbbjutó helyről a záró fordulóban.

Borussia Dortmund (német)-Karpati Lviv (ukrán) 3-0 (1-0)

Gólszerző: Kagawa (5.), Hummels (49.), Lewandowski (89.).

Paris Saint-Germain (francia) - Sevilla (spanyol) 4-2 (3-2)

Gólszerző: g: Bodmer (16.), Hoarau (20., 47.), Nene (44.), illetve Kanoute (32., 36.).

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Paris Saint-Germain 11, 2. Sevilla 9, 3. Borussia Dortmund 8, 4. Karpati Lviv 0.

K-CSOPORT

A Liverpool Pepe Reina kapitális hibájának köszönhetően – Éder Bonfim lövését takarásban látta a kapus, de ez nem mentség szerencsétlenkedésére, a labda Reina lába között éppen a gólvonalon belülre került – döntetlenre végzett a Steaua ellen, de az egy pont éppen elég az angoloknak az üdvösséghez. Roy Hodgson együttese egy időre fellélegezhet, és a Premier League-re koncentrálhat, ahol már illő lenne értékelhető teljesítménnyel előrukkolniuk. A döntetlennel a románok is jól jártak, hiszen a Napoli szintén ikszelt az Utrechttel (3-3), az olaszoknál Edinson Cavani triplázott, a hollandok kiestek, az utolsó fordulóban a Steaua és Napoli egymás között dönthet a továbbjutásról, de a románoknak a döntetlen is elég, a Napolinak olasz futball becsületét is mentenie kell a záró fordulóban.

Steaua Bucuresti (román)-FC Liverpool (angol) 1-1 (0-1)

Gólszerző: Bonfim (61.), illetve Jovanovic (19.).

Utrecht (holland)-Napoli (olasz) 3-3 (3-2)

Gólszerző: Van Wolfswinkel (6., 28., a másodikat 11-esből), Demouge (34.), illetve Cavani (5., 42., 70.).

Az állás: 1. (és már továbbjutott) FC Liverpool 9 pont, 2. Steaua Bucuresti 6, 3. Napoli 4 (7-9), 4. Utrecht 4 (5-7).

L-CSOPORT

A már továbbjutott Portón kívül mindhárom csapatnak csak a győzelem jelenthetett reményt a 32 közé kerüléshez, bár a Besiktas lépéselőnyben volt ellenfeleivel szemben, és élt is a lehetőséggel, a balkáni rangadón a várakozásoknak megfelelően 2-1-re verte idegenben a CSZKA Szófiát. Az 59. percig kellett várni az első gólra, aztán a törökök öt perc alatt eldöntötték a mérkőzést, a bolgárok csak szépíteni tudtak. Ezzel eldőlt, hogy a Porto mellett a Besiktas lép tovább. A Porto – számukra – tét nélküli mérkőzésen 3-1-re verte a Rapid Wient. Az osztrákok derekasan küzdöttek, a 39. percben vezető gólt szereztek Christophel Trimmel révén, de Falcao három perccel később egyenlített, majd a 86. és 88. percben is villant, beállítva a 3-1-es végeredményt.

CSZKA Szófia (bolgár)-Besiktas (török) 1-2 (0-0)

Gólszerző: Sheridan (79.), illetve Zapotocny (59.), Holosko (64.).

Rapid Wien (osztrák)-FC Porto (portugál) 1-3 (1-1)

Gólszerző: Trimmel (39.), illetve Falcao (42., 86., 88.).

Az állás: 1. (már továbbjutott) FC Porto 13 pont, 2. (és már továbbjutott) Besiktas 10, 3. CSZKA Szófia 3 (3-7), 4. Rapid Wien 3 (5-10)