Hatharom / Blog / Bejegyzések
Szuperliga, 26. forduló (2017. március 12-13.)
Álmos vasárnap kora délutáni találkozóra sikeredett a Mladost - FK Partizan mérkőzés. A 13. percben volt az első akció, a...

Álmos vasárnap kora délutáni találkozóra sikeredett a Mladost - FK Partizan mérkőzés. A 13. percben volt az első akció, a vendégektől Leonardo lőtt rá 16-ról egy szöglet után, fölé. Pár perccel később Leonardo újra próbálkozott, utána Milenković is, de mindkettő kimaradt. A Mladost első helyzete a 21. percben volt, Radivojević lövése szögletre ment. A 31. percben a Partizan kameruni játékosa, Tawamba lőtt rá, a kapus jó ütemben mentett. A túloldalon a Partizan kapusa is produkált egy látványos védést Šatara fejese után. A 42. percben pedig érkezett a gól: Đurđević egy védővel birkózott, majd sikeresen lerázta, beívelte a labdát, az ott várakozó Leonardo pedig belőtte. (0:1) A második félidő sem hozott sokkal több akciót. Még a legelején a Partizan felmutatott egyet, Janković indult meg és lőtt rá 18 méterről, a kapus védett. A 61. percben Đurđević kapta a labdát Tawambától, rá is lőtt, de a védők blokkolták. A Mladost egyre inkább behúzódott bunkerfocit játszani, de a Partizannak nem okozott gondot: a 75. percben Leonardo lövését védte a kapus, a labda Đurđević elé pattant, az ő lövése már betalált. (0:2) A meccs végéig még három Partizan-támadás volt: először Leonardo lőtt mellé 18 méterről, majd Đurđević hagyta ki, végül Đuričković is próbálkozhatott, de az ő lövése is fölément.

Egy kép a Partizan Instagramjáról: érkeznek a játékosok kezdésre, Leonardo mögött Milenković, Tawamba, Ostojić és Janković

A Borac - Čukarički mérkőzés elején úgy tűnt, a čačakiak semmit nem bíznak a véletlenre, már a 3. percben megszerezték a vezetést Jovanović góljával. (1:0) A 23. percben jött az egyenlítés: Jevtić cselezgetett a védők között, majd Kajevićnek passzolt. A montenegrói játékos Obradovićnak küldte a labdát, ő pedig belőtte. (1:1) A Borac támadott, a gólszerző Jovanović ívelt előre Galvaõnak, a Čukarički védői tisztázni próbáltak, végül Ignatijevićhez került a labda, az ő lövése a keresztlécet találta el. Tovább támadtak a hazaiak, a 29. percben Galvaõ kapta megint a labdát. Három védő ugrott rá, de a brazil kicselezte őket és belőtte. (2:1) A hazaiak lelkesedése semmit sem csökkent, Mihajlović fejelte el a labdát két védő között Jovanovićnak. Jovanović rálőtt, nagyon kevésen múlott, hogy újabb gól legyen a Boracnak. A második félidőre összeszedte magát a Čukarički, és sikerült is kiegyenlíteniük. A 62. percben Kajević ívelt előre egy szabadrúgást, Bojić pedig belőtte a kapuba. (2:2) Később egy kontratámadást indított a vendégcsapat. Obradović küldte ki balra a labdát Ožegovićnak, ő rálőtt, a kapus védett. Aztán Ožegović újra próbálkozott, a kapus újra védett. Majd Bojić indult meg a jobb oldalon, a védők megállították, sikerült is tisztázniuk, de a labda visszakerült a vendégekhez. Lagator ívelhetett be középre, ott Jevtić megpöccintette, a kapus hárított. Folyamatos nyomás alatt tartotta a Čukarički a Boracot. A 78. percben meg is szerezték a vezetést. Ožegović ment fel a bal oldalon, miközben a védőkkel birkózott. Végül maga mögött hagyta őket és beívelte a labdát középre. Ott Obradović pont lemaradt a passzról, de érkezett jobbról Bojić, kicselezte a kirohanó kapust és belőtte. (2:3) A Boracnak a meccs végén volt egy akciója, de a lövést a kapus elkapta.

Értékes győzelmet aratott a Voždovac az OFK Bačka ellen. A hazaiak letámadták a palánkaiakat, de Sinđić beívelését az elején még blokkolták a védők. Utána Filipović ívelte át a labdát a túloldalra, ott Asani vitte tovább, rá is lőtt, a kapus védett. Aztán a Voždovac kis híján pórul járt, amikor egy hazaadást követő kirúgásnál a Bačka támadója rástartolt a labdára, és nem sokon múlt, hogy végül nem sikerült ellopnia és belőnie. Aztán a 24. percben egy hazai szöglet után Pavlović ráfejelt, a gólvonalnál ugyan egy védő ott állt és kirúgta a labdát, de a játékvezető úgy döntött, hogy a labda bent volt és megadta a találatot. (1:0) Tovább támadott a Voždovac. Krasićnál volt a labda, átküzdötte magát a védők között, de az érkező játékostársa fölélőtte a tőle kapott passzt. Végre támadott a Bačka is, de Appiah lövése az oldalhálót találta el. A második félidőt a Bačka nyitotta egy támadással. Appiahtól Balabanovićhoz került a labda, ő a jobb oldalon érkező játékostársához passzolt, de az ő lövését a kapus elkapta. Újra a Voždovac támadott. Az 55. percben Mihajlov passzolt Zecnek, Zec utána Nikolićnak küldte, ő vissza Mihajlovnak, tőle újra Nikolić kapta, ő beküldte középre, ahol az érkező Marinković belőtte. (2:0) Újabb hazai támadás, újabb gól: az 59. percben Zecnél volt a labda, tőle Marinkovićhoz került, majd Krasićhoz, Krasić pedig belőtte. (3:0) A vendégek jöhettek, Bajić passzolt ki Appiah-nak. Appiah cselezett, majd beívelt, a védők blokkolták a lövést. Még egy lehetősége volt a palánkaiaknak, újra Appiah vitte a labdát, a kapus messzire kifutott, hogy szerelje - ez sikerült is, de a labda Bajićhoz pattant. Ő messziről rá is lőtt az üres kapura, nem sokkal ment mellé. Közben eleredt az eső, ez nem szegte a kedvét a Voždovacnak. Zec kapta a labdát, megindult, a kiszaladó kapus mellett ellőtte, be a kapuba. (4:0) A Bačka tovább próbálkozott, Appiah elől mentettek a védők. Aztán egy hazai támadásnál Appiah elgáncsolta Krasićot a 16-oson belül. A bíró azonnal 11-est ítélt. Georgijević állt a labda mögé, de a lövését kivédte Konovalov.

Voždovaci gólöröm

Radovanje

Posted by FK Voždovac on Sunday, March 12, 2017

A hétvége legfordulatosabb és valószínűleg legszürreálisabb meccsét hozta a Napredak - Radnik találkozó. A hazaiak már a mérkőzés elején tűzijátékot rendeztek a surdulicai kapu előtt: először Vulić lövését védte a kapus, majd a kipattanó labdát Eskić tűzte rá, a kapus ezt is védte. A labda a kapufára pattant, onnan Cvetković elé, ő is rálőtt, ez is kimaradt. Utána Tubić ívelt előre, Gobeljić ráfejelt, a Radnik védői blokkoltak. Egy kruševaci bedobás után újra Gobeljićnél volt a labda. Megindult, kicselezte a védőket, beívelt középre, ott Cvetković fölélőtt. Hazai szöglet okozott aztán nagy kavarodást a Radnik 16-osán belül, a káoszban Vulićot elgáncsolták, a játékvezető nem fújta le. Megint a Napredak támadott, most Urošević birkózott a védőkkel. Jobbra passzolt, ott Cvetković beívelt, középen Vulić ollózva rálőtt, fölé. Még mindig a hazaiak támadtak, a surdulicaiaknak idáig nem is volt említésre méltó akciójuk. Alivodićnál volt a labda, kivitte jobbra, a beívelést Gobeljić megpöckölte, a szurkolók már gólt kiáltottak, de a játékvezető szerint nem ment be. Végül a védők tisztáztak. Ezután jött a Radnik első próbálkozása, de az is kimerült abban, hogy Radović hatalmasat esett a 16-oson belül, a bíró pedig neki adott sárga lapot színészkedésért - jogosan. Megint próbálkoztak a vendégek, Mladenović ívelt be jobbról a 42. percben, Zlatanović fejjel levette és Stankovićnak küldte, aki belőtte. A Napredak védői integettek, hogy Stanković szerintük lesen volt, a bírót ez nem hatotta meg, megadta a gólt. (0:1) A hazaiak igyekeztek kiegyenlíteni, a félidő hátralévő idejében támadás támadást ért. Először Vukanović lőtt be középre, de a kapus gyorsabb volt Uroševićnél. Majd Gobeljić lőtt rá vagy 20 méterről, a kapus ezt is hárította. A félidő utolsó percében viszont már nem sikerült védenie: Vukanovićnál volt a labda, fejjel átemelte a kapus felett és kiegyenlített. (1:1) A második félidőben a Radnik kezdett erősebben. Ivić ívelt előre Stankovićnak. Stanković nagy igyekezetében összeütközött a kapussal, a bíró továbbot intett. Aztán már sikerült kiharcolnia a vendégeknek egy 11-est, miután N'Diaye fellökte Radovićot a 16-oson belül. Adamović állt oda büntetőt lőni, de aztán amit produkált, az kimerítette a "világ legbénább panenkázása" fogalmát. Természetesen kihagyta, sikerült a kapu mellé lőnie. Támadtak a hazaiak, Gobeljić lövését kapta el a kapus. Utána N'Diayét buktatták a 70. percben, szabadrúgást kapott a Napredak. N'Diaye villámgyorsan elvégezte a szabadrúgást, Cvetković kapta a labdát, beküldte középre, ott az egyik védő szögletre fejelt. Innen Sljivićhez pattant a labda, ő pedig bevágta. (2:1) Még egy lehetősége volt a surdulicaiaknak, Arsenijević csapott le egy eltévedt labdára, az előreívelés Jovanovićnak ment volna, de a kapus résen volt. A mérkőzés végén N'Diaye próbálkozott egy lövéssel, azt a kapus lábbal hárította.

Esős mérkőzésen győzött a Rad a Spartak ellen. Az elején a hazaiaktól Lutovac volt különösen aktív, kétszer is próbálkozott egymás után, mindkétszer hárítottak a védők. Aztán egy bedobás után Veselinović vitte fel a labdát, kicselezte a védőket, önzetlenül Lutovacnak passzolt, aki belelőtte a kapusba. Még mindig a hazaiak támadtak, Vicotól kapta Veselinović, de most ő is eltalálta a kapust. Aztán a 18. percben egy szöglet után Đenić befejelte a labdát a szabadkaiak kapujába. (1:0) A Subotica egy szabadrúgással próbálkozott, de a lövés kiszállt a pálya túloldalán, elkerülte a kaput. Újra a Rad támadott, Lutovac kapott egy hosszú előreívelést, de a kapus hárított. Szabadkai akció, Mudrinski ívelt be, de Nikolić lemaradt róla. Rad-támadás, Radivojević ívelt be és okozott nagy kavarodást a kapu előtt, majd a szabadkai védők kifejelték a labdát. Az viszont továbbra is a Radnál volt, Maraš fejese ment centikkel mellé. Még egy Spartak-támadást maradt az első félidőre, Krefl kapott egy beívelést, a kapus nagyot védett. A második félidőben a Spartak volt fölényben az elején. Ivanović vitte kapura a labdát, a kapus elfogta. Majd Nikolić indult meg,  szerelték ugyan, de még mindig a Spartaknál volt a labda. Ivanović kapta, be is küldte középre, a kapus elkapta. Itt jött egy hazai támadás, Lutovac ment fel a 16-osra, tőle Stojanović kapta, ő rá is lőtt kb. 20 méterről, a kapus kivédte. Egy Rad-szöglet után Bates lőtt rá ollózva, de nagyon gyengére sikerült. Ćulumhoz pattant a labda, ő pedig az ötösről fölélőtte. Eljött aztán a 76. perc és a második hazai gól. Egy szöglet okozott általános zűrzavart a Spartak 16-osán belül, Đenić ezt kihasználta és belőtte. (2:0) A végén egy Spartak-támadás volt még, Ivanovićot lerántották a 16-oson belül, de a bíró nem ítélt 11-est.

Kemény, szikrázó, durvaságoktól sem mentes találkozó lett a Radnički Niš - Novi Pazar meccs, amelynek a vége pontosztozkodás lett. A vendégek már a legelején megszerezték a vezetést, a 2. percben egy szöglet után Marković lőtte a Novi Pazar első gólját. (0:1) A hazaiak támadtak, de Bulatovićnak pont egy ütemmel sikerült lemaradnia a beívelésről. Aztán a 37. percben szabadrúgást kapott a Radnički. 25 méterre lehettek a kaputól, Arsić állt a labda mögé és egy bombalövéssel kiegyenlített. (1:1) A második félidőben a hazaiak támadtak, Stojanović kapta a labdát, majd Kojićhoz került, de ő fölélőtte. A Novi Pazart egy akción belül kétszer is blokkolták a védők, először Sinđićet, majd Marićot. Radnički-támadás következett, Travančić kapott egy passzt a túloldalról, beküldte középre, Kojić elől az utolsó pillanatban mentett a védő. Még mindig a nišieknél volt a labda, Stojanović lőtt volna, de blokkolták, majd végül tisztáztak a Novi Pazar védői. A 62. percben pedig jött a meglepetés és a hidegzuhany (a hazaiaknak legalábbis): egy szöglet után Ignjatović befejelte a labdát, újra vezetett a Novi Pazar. (1:2) Túl sokáig nem örülhettek a vendégek az előnyüknek: a 84. percben a niši Noma ívelt be, a labda megpattant Tašićon és a kapuba hullott. Öngól. (2:2) A Radničkinak még maradt ereje egy támadásra, Noma vitte fel a labdát és küldött hatalmas passzt Stojanovićnak. Ő beívelte középre, ott egy védő mentett és végül a kapusé lett a labda.

Arsić bombalövése

Niški bombarder 💣⚽️⚠️ #11

A post shared by FK Radnički Niš (@fkradnickinis) on

A papírforma érvényesült a Crvena Zvezda - FK Javor meccsen, a hazaiak háromgólos győzelmet arattak. Pedig a kezdés a Javoré volt, Karišik távoli lövését a kapus elkapta. Utána már a hazaiak akarata érvényesült (főleg). Először Petković passzolt Plavšićnak, tőle Kangához került a labda. Ő messziről rálőtt, fölé. Egy szöglet után Boakye lőtt közvetlen közelről a kapusba. Majd egy Zvezda-kontratámadás után megint Boakye lőtt rá, most messziről próbálkozott, de a kapus ezt is kivédte. Az ivanjicaiaknak lett lehetősége, Amanović kapta a labdát. Megindult felfelé, rá is lőtt 16 méterről, a kapus hárított. Jött a 29. perc, Anđelković vitte fel a labdát bal oldalon, majd beívelte középre, Kanga pedig egy kapáslövéssel a kapuba továbbította. (1:0) A Javort ez nem törte le, támadtak, Eliomar kapott egy beívelést, a védők hárítottak, de még mindig az ivanjicaiaknál volt a labda. Milošević rálőtt, a kapus védett. Újabb zvezda-akció, Kanga passzolt Plavšićnak, ő Petkovićot szöktette. Petković rálőtt, a kapus nagyot védett. A második félidő 47. percében a Zvezda costa rica-i játékosa, Ruiz vihette fel a labdát és passzolta Kangának. A gabonitól a jobbról érkező Plavšićhoz került, ő pedig belőtte. (2:0) Később Kanga szabadrúgását hárította a kapus. Kontratámadás következett a Javortól, Eliomar vitte fel a labdát, rá is lőtt, a kapus védett. Tovább támadott a Zvezda, Kanga passzolt Ruiznak, de az ő lövését kivédte a kapus. Utána Boakye próbálkozott 16 méterről, nem sokkal ment mellé. Újra Ruiznál volt a labda, elvitte a kapus mellett, kis híján kisodródott, végül visszapasszolt Anđelkovićnak. Ő beküldte a labdát középre, ott Boakye rálőtt, Milović mentett. Egy Zvezda-szöglet után Donaldhoz pattant a labda, tőle Petkovićhoz került, ő az ötösről lőtte fölé. Aztán a 83. percben Donald küldte előre Ruiznak a labdát, Ruiz rálőtt, a labda a hálóba vágódott. (3:0) Egy támadásra még volt ideje a Javornak, Sević lövését blokkolta a kapus.

Egyetlenegy meccs maradt hétfőre, a Metalac - Vojvodina találkozó sima vendéggyőzelmet hozott. Már a 15. percben megszerezték a vezetést Malbašić góljával. (0:1) Nem sokkal később Antić tűzte rá éles szögből, fölé. Egy Metalac-akció végén Simović kapta a labdát a bal oldalon, be is ívelte, a kapus kiöklözte. Egy hazai szöglet után a védők tisztáztak, a labda viszont Rovčanin elé pattant, ő rálőtt, a kapus elkapta. Próbálkozott tovább a Metalac, Bondarenko lőtte a labdát a kapusba. Támadtak az újvidékiek, Spremo távoli lövése a kapus ölébe esett. Egy hazai szabadrúgás után védett egyet a Vojvodina kapusa. A második félidőben Malbašić egy ütemmel lemaradva érkezett Jovanović beívelésére, maradt továbbra is a Vojvodina egygólos előnye. Utána Antić indulhatott meg bal oldalon, cselezett, beívelte, de az érkező játékos nagyon rosszul találta el a labdát. Nem sokkal később Jovanović cselezett és vágott le nagy szólót, de a végén blokkolta a Metalac védője. Fáradhatatlanul támadott a Vojvodina, Trujić birkózott a védőkkel a labdáért. Sikerrel járt, Malbašićnak passzolt, tőle Maslachoz került, aki végül fölélőtt. Utána már Malbašić saját maga próbálkozott egy lövéssel, az meg a kapusé lett. Nem baj, tovább támadtak az újvidékiek, de Zličić passzát fölélőtte a játékostársa. Egy kis lélegzethez jutott a Metalac, szabadrúgást kaptak, Mijić lövése a kapufán csattant. Utána még Čumić próbálkozott, de őt blokkoták a védők. Később egy szögletet kaptak a hazaiak, a kipattanó labdát Nikodijević még megmentette, mielőtt kicsorgott volna az oldalvonalon. Beívelte, Bondarenko ráfejelte, de az ukrán játékos lövése a kapus kezébe esett. A 73. percben Paločević 18 méteres szabadrúgás-bombájával növelte az előnyét a Vojvodina. (0:2) Próbálkozott a Metalac, de Čumić beívelését leszedte a kapus. A kegyelemdöfés a 85. percben jött, Paločević passzolt Malbašićnak, ő pedig be is lőtte. (0:3)