Hatharom / Blog / Bejegyzések
Európa Liga selejtezőkör, 3. forduló: Crvena Zvezda - Sparta Praha (CZE) 2:0
Nem kis meglepetésre a Zvezda simán átlépett a jóval esélyesebbnek tartott cseheken, és már a meccs elején helyzetek és...

Nem kis meglepetésre a Zvezda simán átlépett a jóval esélyesebbnek tartott cseheken, és már a meccs elején helyzetek és támadások tömkelegével adta értésére a vendégeknek, hogy ki az úr a házban. Már a 3. percben gólt szerezhettek volna, ha nem blokkolják a prágaiak Boakye beadását. Megint Boakye buzgólkodott a 8. percben, akkor a gólvonalról mentett egy védő. A lerohanó taktika bejött a hazaiaknak, a 13. percben egy szabadrúgásnál Boakye remekül ugrott ki és a döbbent cseh védők között berúgta a labdát a kapuba. (1:0) A Sparta a 26. perc körül jutott fel először a Zvezda kapujáig, de épp csak megmutatták magukat, a szerb védők már le is kapcsolták őket...  A 34. percben egy szögletet sikerült fölélőniük az 5-ösről. A második félidő 53. percében majdnem sikerült kiegyenlíteniük, pár milliméteren múlott... És igen, a nehézség, a nagy számok, meg a karma törvényei alapján az ilyen mindig megbosszulja magát. A 65. percben Boakye passzolt Kangának, a gaboni pedig vagy 20 méterről rátűzte - és be is lőtte, hatalmas bombagól volt. (2:0) A szerb kommentátor ifj. Knézyt megszégyenítő ordítást hallatott... A 72. percben viszont a Cukarickitól frissen átigazolt Radonjic a mérkőzés és valószínűleg élete legnagyobb helyzetét hagyta ki: éles szögből rálőtt,még egy kötényt is kiosztott a kapusnak, a labda feltartóztathatatlanul gurult a gólvonal felé, a kommentátor már gólt ordított, már Radonjic is égnek lökte a kezét, hogy ünnepeljen, a bíró viszont továbbot intett középkezdés helyett. És igaza volt: a lassítás mutatta, hogy a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon, az útja végén megpattant a kapufán és kiszédült a mezőnybe. Végül egy védő felszabadított. A Spartának egy helyzetre sem futotta, a Zvezdától, Jovicic próbálkozott egy távoli lövéssel a 85. percben, de jócskán mellélőtt.