Hatharom / Blog / Bejegyzések
Európa Liga selejtezőkör, 1. forduló, visszavágó: NK Osijek - Santa Coloma (AND) 4:0
Nagy várakozás előzte meg ezt a visszavágót, annyira, hogy a mérkőzésre 5000 szurkoló jött el. (Nagyon nagy nézőszámnak...

Nagy várakozás előzte meg ezt a visszavágót, annyira, hogy a mérkőzésre 5000 szurkoló jött el. (Nagyon nagy nézőszámnak számít ez ott Eszéken, meg általában a Prva Ligában...) Az ezen a találkozón sokkal összeszedettebben és szervezettebben játszó eszékiek már a 8. percben vezettek Ejupi fejesével. (1:0) A mérkőzés pillanatok alatt edzőmeccsé vált az Osijeknek, az andorraiak még a felezővonalat sem nagyon tudták átlépni. A 40. percben volt egy érdekes jelenet. Úgy tűnt, hogy Maneiro buktatja Šoršát az ötösnél. A játékvezető annak rendje és módja szerint büntetőt ítélt, de a lassítás aztán mutatta, hogy Šorša esése nagyon erősen kamuszagú volt, Maneiro valószínűleg hozzá sem ért, az eszéki játékos pedig végig a bírót nézte, hogy látja-e...  A spori mindenesetre - az andorrai játékosok reklamálása ellenére - befújta a tizenegyest, Barišić értékesítette. (2:0) A meccs 56. percében egy látványos hazai kontratámadás után Bočkaj megszerezte a harmadik gólt (3:0) Végül a 62. percben ugyanő egy legalább 30 méteres szabadrúgásból is betalált. (4:0) Az NK Osijek így 6:0-ás összesítéssel jutott tovább a 2. fordulóba, ahol a svájci Luzern csapatával fognak találkozni.