Hatharom / Blog / Bejegyzések
Prva liga, osztályozó: HNK Gorica - Cibalia 0:2
Nem volt túl jó ómen a Cibaliának, hogy pár nappal az osztályozó előtt megsérült Matković kapus, de az őt helyettesítőfiatal...

Nem volt túl jó ómen a Cibaliának, hogy pár nappal az osztályozó előtt megsérült Matković kapus, de az őt helyettesítő fiatal Zvonimir Šubarić derekasan helytállt - igaz, dolga is alig volt. Óvatoskodó kezdés után először a Gorica támadott, de Tatart blokkolta Šubarić. A hazaiak roppant lelkesen játszottak, de a labdát sokkal többet birtokolta a Cibalia. Tényleges kapuralövés viszont csak egyszer sikerült, a 26. percben a vinkovciaktól Čuljak próbálkozott, a goricai kapus simán védett.

Aztán a második félidőre már egy jóval határozottabb és aggresszívebb Cibalia jött ki és azonnal támadni kezdtek, beszorítva a Goricát a 16-osuk köré. Az első gól az 51. percben érkezett, Mišić kapott egy passzt a 16-os sarkánál és onnan lőtt egy fantasztikus gólt a hosszú sarokba. (0:1) Itt van, kihagyhatatlan:

Itt, ezzel a góllal a Cibalia gyakorlatilag el is süllyesztette a Goricát. A mérkőzés irama lelassult, a vendégek nem kapkodtak, a Gorica meg nem igazán tudta, hogy mihez kezdjen. Említhető helyzete a hazaiaknak nem volt, a Cibalia meg a 89. percben bebiztosította magát. Baša kapott egy hosszú indítást, teljesen egyedül vitte fel, be is lőtte. (0:2)

Összefoglalót egyelőre nem találtam, de ha lesz, akkor majd utólag ideteszem.

Gorica: Kahlina - Jančetić, Smoljo, Husinec, Žutić - Matoš, Serdarušić - Rašić (Krsnik, 65.), Humeljak (Maloku, 65.), Žužul (Sedlaček, 77.) - Tatar

Cibalia: Šubarić - Žderić, Zgrablić, Tomašević, Čuljak - Muženjak, M. Mišić (Mijoković, 68.) - Baša, Pervan (Vitaić, 79.), P. Mišić (Brekalo, 79.), Glavica

Gólszerzők: P. Mišić (51.), Baša (89.)

Sárga lap: Rašić, Serdarušić, Jančetić, ill. M. Mišić, Baša, Šubarić

A visszavágó június 7-én szerdán lesz, 20:00 órától.