Hatharom / Blog / Bejegyzések
Bajnokok Ligája selejtezőkör, 3. forduló: Red Bull Salzburg - NK Rijeka 1:1
Nem sokat gatyázott a Rijeka, Gavranovic már a 8. percben veszélyeztette az osztrákok kapuját, a 13. percben Heber ollózó lövése hullott...

Nem sokat gatyázott a Rijeka, Gavranovic már a 8. percben veszélyeztette az osztrákok kapuját, a 13. percben Heber ollózó lövése hullott egyenesen Walke kapus kezébe. A hangulat egyébként remek volt, a salzburgi stadiont betöltötte a rijekai szurkolók éneklése. A 25. percben Zuparic fejese kerülte el centikkel a kaput, aztán a 30. percben már nem hibázták el: Ristovski milliméterre pontos passzát Gavranovic befejelte. (0:1) A félidő hátralévő részében nem sok minden említésre méltó történt, aztán a második játékrész 55. percében egy hazai kontratámadásnál Yabo labdáját kapta Hwang, ajtó-ablak tárva-nyitva volt, se közelben, se távolban nem volt senki (a rijekai védők kétségbeesetten száguldottak vissza a 16-oshoz), a koreai csatár pedig - ahogy kell - rálőtte. A labda még megpattant a rijekai kapuson, úgy gurult be a hálóba. (1:1) A 60. percben kis híján a vezetést is megszerezték, Minamino lövésénél védett óriásit a vendégek kapusa. A 71. percben is az osztrákok lőhettek volna gólt, de Yabo passzát Dabbur öt méterről mellélőtte. Búcsúzóul még a 83. percben Misic hagyott ki egy helyzetet a túloldalon, nem sokkal ment mellé.