London 2012

Eltaposta a Mocsai-csapatot a spanyolcsizma

• MTI/63.hu

A B-csoport negyedik fordulójában a magyar válogatott a vb-bronzérmes spanyol csapattal találkozott. Ugyan az első 20 percben még tudta tartani a lépést ellenfelével a Mocsai-csapat, de onnantól kezdve a spanyol gárda fokozatosan lépett el a mieinktől.

Aginagalde megoldhatatlan feladat elé állította védőinket

Sokáig fej fej mellett haladt a két gárda, ám a szünet előtt megléptek az esélyesebb spanyolok, ettől kezdve pedig már az ő akaratuk érvénysült.

A spanyolok egy győzelemmel már biztosan a nyolc közé kerülhettek, ugyanakkor a magyarok most semmiképpen nem juthattak tovább. Igaz, siker esetén a csoport harmadik helye is elérhetővé vált volna a számukra.

A Mocsai-csapatban bemutatkozott a sérült Perezt váltó Putics és a Gulyás helyére becserélt Laluska. A találkozó pikantériája volt, hogy Nagy László először játszott a spanyolok ellen azután, hogy tavasszal végül nem vette fel a spanyol állampolgárságot, ráadásul elhagyta a Barcelonát is és a Veszprémbe igazolt.

A spanyolok eleinte a 113 kilós beállósukat, Aguinagaldét tömték labdával, a magyaroktól pedig éppen Nagy nyitott két góllal. Aztán Maqueda pillanatai következtek, és csapata ezzel 5-3-ra vezetett. A magyar védelem azonban lassan összeállt, így a 8. percben egyenlő lett az állás.

Zubai a jobbak közé tartozott /

Lendületbe is jött a magyar csapat, amely Nagy révén - Maqueda kiállítása alatt - fordított. Igaz, Laluskát is gyorsan kiküldték, és a spanyolok megint elővették egyik fő fegyverüket, Aguinagaldét, aki az első játékrészben nyolcszor volt eredményes. Azonos létszámban folytatódott az öldöklő küzdelem, majd egy újabb létszámfölény előtt, 13-12-es hátránynál Mocsai kapitány időt kért. De hiába: a szünet előtti szakaszban minden addiginál nagyobbra nőtt a különbség annak ellenére, hogy Császár találata még éppen ért.

A fordulást követően Fazekas állt be a 27 százalékkal védő Mikler helyére, ám túloldali kollégájuk, Sterbik volt a főszereplő ziccerek hárításaival. Schuchot kiállították, majd a 38. percben már 20-15 volt az állás. Állandósult a különbség, nagyon nehezen lehetett gólt szerezni, ráadásul Császár büntetőjét kivédte a rövid időre beálló, 41 éves Hombrados.

Nagy László vezére volt a magyar csapatnak, de egyedül kevés volt a spanyolok ellen

Negyedórával a vége előtt, hatgólos hátrányban Mocsai megpróbált "életet lehelni" a csapatba. Beállt például Vadkerti, de azonnal kiküldték. A visszaálló Mikler most hatékonyabban védett, mint előzőleg, ám Sterbik változatlanul átjátszhatatlannak bizonyult. Ez a folytatásra is kihatott, a lejtőn nem volt megállás, a végjátékban már szinte semmi sem sikerült, súlyos, kétszámjegyű vereség lett a vége.

Nyilatkozatok
Mocsai Lajos: "Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben jól koncentráltunk, a másodikban nem. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk szorosabb eredményen tartani a meccset. Sajnos a spanyolok beállósát nem voltunk képesek kikapcsolni a játékból, és abban sem voltunk jók, hogy a váratlan átlövéseket megakadályozzuk. Ami eddig történt a csoportban, az várható, szinte borítékolható volt, hogy a szerbekkel játsszuk a ki-ki meccset, ráadásul szokatlan időpontban, délelőtt."
Nagy László: "A helyzetkihasználásunk gyenge volt, ráadásul a második félidőben könnyű gólokat kaptunk. Mi is keressük a választ arra a kérdésre: miért nem nyújtottunk jobb teljesítményt. Szerbia ellen erőszakosabb támadómunkára lesz szükség labdával és labda nélkül egyaránt. Nekem speciális volt ez a mérkőzés, mert 12 évet játszottam Barcelonában, ezt próbáltam emocionálisan kikapcsolni, ám fegyelmezettebben kellett volna játszanom."
Sterbik Árpád: "Nincs ekkora különbség a két csapat között, legfeljebb három-négy gól. A második félidőben nagyon jól védekeztünk, ezért tudtunk könnyedén gólokat szerezni indításokból is.
London 2012
Magyarország - Spanyolország 22-33 (13-16)
Játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).
MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár 4 (3), Harsányi 1, Ilyés, Iváncsik G. 2, Laluska, Lékai, Mocsai T. 2, Nagy L. 7, Putics 3, Schuch, Vadkerti, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
SPANYOLORSZÁG: Sterbik, Hombrados (kapusok), Aguinagalde 10, Aguirrezabalaga 2, Canellas 2, R. Entrerrios, Guardiola, Gurbindo, Maqueda 4, Morros, Rocas Comas 5 (4), Sarmiento, Tomas 3 (1), Ugalde 3. Szövetségi kapitány: Valero Rivera.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Percről percre
Magyarország - Spanyolország

Vége a mérkőzésnek!

60. perc: Ugalde még egy cunderrel földbe döngöli a mieinket. 22-33

59. perc: Aguirrezabalaga is feliratkozik a góllövőlistára. 22-32

59. perc: Mocsai Tamás a balátlövő helyéről szerez gólt. 22-31

57. perc: Ugalde góljára Mocsai Tamás válaszol. 21-31

56. perc: Mocsai Tamás találta meg a falban Schuchot, de a hatosról a beállós nem tudott túljárni Sterbik eszén.

55. perc: Császár sokadik próbálkozása marad eredmény nélkül, a válogatottunk 5-öse ezúttal a kapufát találta el.

54. perc: Aginagalde Vadkertivel maradt kettesben. Az eredmény hetes, Tomas-gól, közte 10. 20-30

53. perc: Morros lerohanásból növeli az előnyt. 20-29

Mocsai Lajos kikéri harmadik idejét is.

52. perc: Császár lövését Sterbik hárítja, Ugalde azonnal indul. 20-28

51. perc: Tomas gólja után a másik oldalon Császár ellen támadót fújnak a játékvezetők. 20-27

50. perc: Zubai a vonalról töri meg a spanyol góltermést. 20-26

50. perc: Az újabb hibánk után Tomas indulhat egyedül. 19-26

48-49. perc. Nem igazán tudunk mit kezdeni az emberhátrányunkkal, Rocas negyedik hetese után egyre nehezebb helyzetbe kerülünk. 19-25

47. perc: Mikler kivédi Tomas ziccerét, Sterbik meg "kifejeli" Harsányiét.

46. perc: Vadkerti teljesen feleslegesen állítattja ki magát.

45. perc: Nagy Lászlóról kiállítják Enterriost, majd a sértett maga büntet egy átlövésből. 19-24

Mocsai Lajos időt kér.

44. perc: Sarmiento lövi ki a jobb alsót. 18-24

43. perc: Zubai hetes harcol ki, Császár pedig elrontja Hombradosszal szemben a büntetőt.

43. perc: Fazekasnak nincs szerencséje, Maqueda harmadik lövése pattan be róla. 18-23

42. perc: Zubai értékesíti Nagy passzát. 18-22

41. perc: Aginagalde újabb kiharcolt hetese után Rocas eredményes. 17-22

40. perc: Putics játszotta be a labdát Zubaihoz, a szegedi beállós kiharcolt egy büntetőt. Császár Hombradost avatja fel. 17-21

39. perc: Fazekas csak beleérni tudott Maqueda lövésébe. 16-21

38. perc: Putics egyéni akciója után zárkózunk. 16-20

37-38. perc: Maqueda átlövésből beállítja az eddigi legnagyobb különbséget. 15-20

36. perc: Rocas betörése után Schuch-ot kiküldik és még egy hetest is kapunk. Hiába jön Mikler védeni, Rocas nem ijedt meg. 15-19

36. perc: Iváncsik Gergő találatával zárkózunk. 15-18

35. perc: Aginagalde hetest harcol ki, Rocas be is lőtte. 14-18

33. perc: Császár ziccert ront, Aginagalde újabb gólt szerez, Harsányi meg lábbal ér a labdához. 14-17

32. perc: Nagy László úgy kezdi a 2. félidőt, mint az elsőt: nagy átlövésgóllal. 14-16

Csere a kapunkban, Mikler helyett Fazekas tehet hozzá a játékhoz.

31. perc: A spanyolok kezdik a második félidőt.

Vége az első félidőnek!

30. perc: Aginagalde nyolcadik gólját szerzi, majd egy újabb hiba miatt Maqueda is betalál. Szerencsére Császár 11 méterről elvállalt utolsó lövése is bement, így "csak" három gól a hátrányunk a szünetben. 13-16

30. perc: Spanyol időkérés.

29. perc: Nagy László rohanásból a felső lécet találja el.

28. perc: Nagy László átadását csípte el Rocas, majd egyedül rontott Miklerre. 12-14

27. perc: Iváncsik ziccerét védte Sterbik, de a megszerzett kipattanó után sikerült egy kiállítást kiharcolni. Mocsai Lajos időt kér.

26. perc: Császár lövi csúnyán fölé a labdát, Gurbindo lövését Mikler védi.

25. perc: Putics ellen támadót fújnak. Kiegészülnek a spanyolok, Aginagalde a pályára lép és újabb gólt lő. 12-13

23. perc: Putics tör be és szerez gólt, majd utólag Tomas még ki is állítják. 12-12

22. perc: Aginagalde tarthatatlan, hatodik gólját szerzi a beállós posztról. 11-12

21. perc: Putics emberrel együtt lő a spanyol kapuba. 11-11

20. perc: Ugalde szélről lövi ki a hosszú alsót. 10-11

19. perc: Putics talpról eleresztett lövésére Sterbik számított, Aginagalde büntetőt harcol ki. Canellas áll a vonalra, de Mikler lábbal kivédi a hetest!

18. perc: Laluska tarolja le Sarmientót, emberhátrányba kerülünk. Aginagalde ötödször  eredményes. 10-10

17. perc: Nagy László megállíthatatlan! 10-9

16. perc: Emberhátrányban szövögethette támadásait a spanyol armada, de Mikler két nagy védése után esélyünk van a vezetés átvételére.

16. perc: Zubai harcol ki kiállítást és büntetőt. Császár újra magabiztos. 9-9

15. perc: Maqueda lövését védi Mikler, de a kipattanóra nem figyelünk, Aginagalde gólt szerez. 8-9

14. perc: Putics betörése után hetest kap a magyar csapat. A labdát Császár kérte el, Sterbik lába alatt meg is találta az utat a labdának. 8-8

13-14. perc: Canellasra nem léptünk ki, az Atlético játékosa ellen ez végzetes hiba. 7-8

13. perc: Nagy László vágja be Sterbik szeme közé - jól megúsztuk a kiállítást. 7-7

12. perc: A pályára lépő Putics egy zúgó kapufával nyit, a másik oldalon Tomast olvassa jól Mikler.

11. perc: Ilyés kap kétperces büntetést, Aginagalde gyorsan ki is használja az emberfórt. 7-6

10. perc: Dani lépéshibája után Iváncsik Gergő eredmény lerohanásból. 6-6

9. perc: Canellas rázta le magáról Ilyéséket, majd vetődve a kapunkba lő. Ilyés nagy kapufája után a spanyolok jöhetnek. 6-5

8. perc: Maqueda mellé durrant, Császár passza után Zubai egalizál. 5-5

7. perc: Ilyés játszotta be Zubainak, de a szegedi beállóst lövését Sterbik fogta. A labda nálunk maradt, Nagy pedig harmadik akciógólját szerezte. 5-4

6. perc: Harsányi a szélről mattolja Sterbiket, Maqueda megint megtalálja a rést a falunkon. 5-3

5. perc: Császár talpról próbálta meglepni Sterbiket - sikertelenül. A másik oldalon Maqueda újra betalál. 4-2

4. perc: Maqueda gyors akció végén eredményes. 3-2

3. perc: Aginagalde gyorsan duplázni tud, de Nagy is  motiváltan kezd, újabb átlövése újabb gólt eredményezett. 2-2

2. perc: Nagy László a szaggatottról egyenlít. 1-1

1. perc: Aginagalde a vonalról megszerzi a találkozó első gólját. 0-1

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést, de Harsányi rontott lehetősége nem a legjobb kezdés.

22:12 - Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a B-csoport rangadója!