Tovább tart a ciprusi csoda: az APOEL ott van a nyolc között

A Bajnokok Ligája nyoldaddöntőjének szerdai visszavágóján a ciprusi APOEL Nicosia tizenegyesrúgások után kiejtette a francai Olimpique Lyon csapatát, így történelmi sikert végrehajtva bejutott a legjobb nyolc közé.

"Ahhoz, hogy kiüss egy olyan csapatot, mint a Lyon, tökéletes meccsre van szükséged" - nyilatkozta a találkozó előtt Ivan Jovanovics, az APOEL Nicosia szerb trénere.

Manduca gólja után nagy volt az öröm

Nos, egy tökéletes mérkőzés kezdetét valahogy úgy képzelhette el Jovanovics, mint ahogy tanítványai elkezdték, brazil Manduca egy gyors támadás után ugyanis már a 9. percben ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett hátrányt (1-0). Az első negyedóra egyértelmű hazai fölénye után próbált felébredni a kezdeti sokkból a Lyon, amely előbb Ederson, majd Bastos révén veszélyeztetett. A játékrész hajrájában a hazaiaktól Solari duplázhatta volna meg az előnyt, de lapos lövése, ha nem is sokkal, de elkerülte a kaput.

A fordulás után is inkább a küzdelem, mint sem a látványos játék volt a jellemző, de veszélyesebb akciókat továbbra is a ciprusiak vezettek. Ugyan Ederson és Lisandro, majd később Gomis is nagy elánnal próbálta feltörni az APOEL védelmét, ez a 90 perc alatt nem sikerült, így 180 perc játék után 1-1-re álltak a felek...

A hosszabbítás első felében a francia gárda végig nyomás alatt tartotta a ciprusi csapatot, amely szemmel láthatóan kezdtett elkészülni az erejével. Ennek ellenére a ráadás második félidejében a hazaiak is eldönthették volna a továbbjutást, de végül egyik fél sem talált be a másik kapujába, így következhettek a mindent eldöntő tizenegyesek.

A büntetőket a franciák kezdték: az első párban Kallström után Ailton is bevágta, majd Lisandro Lopéz hihetetlen mázlija után Morais volt kegyetlen. A harmadik körben Gomis volt eredményes, majd Alexandrou sem hibázott, a negyedik körben viszont a csereként beálló Lacazatte bal alsóba tartó lövését Chitos kiszedte, Trickovski pedig Lloris helyére lőtt, majd a hazaiak kapusa Bastos kísérletét is hárította, megnyerve ezzel csapatának a mérkőzést.

A nicosiai alakulat történelmi tettet hajtott végre, hiszen az európai kupasorozatok történetében először jutott nyolc közé ciprusi labdarúgócsapat - és ki tudja, hol van ennek a meseszerű történetnek a vége...