Bogdánék vagy Buzsákyék kiesnek, a Blackburn már búcsúzott

Vendégsikerrel ért véget a Premier League 37. fordulójának hétfő esti mérkőzése, a Blackburn-Wigan találkozó, ami azt jelenti, hogy a hazaiak már kiestek, a vendégek pedig biztosan bennmaradnak az angol első osztályban.

A Blackburnnek mindenképp nyernie kellett volna, hogy legyen esélye a bennmaradásra, a Wigan pedig egy döntetlennel is bebiztosíthatta volna bennmaradását, hiszen gólkülönbsége annyival jobb volt a Boltonénál, hogy a hárompontos előny az utolsó forduló előtt elég lett volna nekik.

A hazaiak a győzelmi kényszer ellenére nem tudtak sokat mutatni az első félidőben, a vendégek pedig nem igazán akartak előrefelé menni, a biztonságra törekedtek. A labda azonban így is náluk volt többet, biztosan tartották a számukra kedvező gól nélküli eredményt.

Steve Kean a Blackburn menedzsereként a Wigan elleni Premier League mérkőzésen 2012-ben.

A szünet után a Blackburn emelni tudott a játéka színvonalán, többször odakerült a Wigan kapujának közelébe, kapura veszélyes kísérletük azonban gyakorlatilag nem volt. A legközelebb akkor álltak a gólszerzéshez, amikor egy szögletnél Boyce egyértelműen kirúgta Olsson lábát az ötösön, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest.

A hajrá közeledtével aztán megint egyre határozottabbá vált a Wigan, többet birtokolta a labdát, és helyzeteket is ki tudott alakítani. A hajrában pedig a vezetést is megszerezte, egy szöglet után Alcaraz fejesét követően Robinson csak saját védőjére tudta ütni a labdát, ami a hálóban kötött ki. (0-1)

A Blackburnnek nem volt válasza erre a gólra, így kikapott, és ki is esett a Premier League-ből. A Wigan ugyanakkor ötpontos előnybe került a legjobb kiesőhelyen álló Bolton előtt, azaz az is eldőlt, hogy Bogdán Ádám együttese legfeljebb a Buzsáky Ákost is foglalkoztató Queens Park Rangerst előzheti meg az utolsó fordulóban. Az Aston Villát ugyanis legfeljebb pontszámban hozhatja be a Wanderers, a 17 gólnyi hátrányt a gólkülönbségben lehetetlen ledolgozni.