La Liga

Krimi a Bernabéuban, a Valencia pontot rabolt a Realtól

A listavezető Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott hazai környezetben a hősiesen küzdő Valenciával a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának vasárnap esti rangadóján. A királyiak előnye már csak négy pont a címvédő Barcelona előtt.

A Valencia pontot rabolt a Real Madrid otthonából

A találkozó előtt 30 (!) pont volt a két csapat között a különbség a tabellán, ehhez képest az első perceket leszámítva a Valencia teljesen egyenrangú ellenfele volt a listavezető Real Madridnak.

Az 8. percben Cristiano Ronaldo a kapufát találta el, a léc a folytatásban is főszerepet játszott, a 25. percben Ricardo Costa csukafejese csattant az alumíniumon. Előtte és utána, itt is, ott is voltak helyzetek, de a Ronaldo-kapufán kívül a Realnak igazán veszélyes megmozdulása legközelebb a 36. percben volt, amikor Jordi Alba a gólvonal előtt tisztázott Özil lövésénél, a Denevéreknél ellenben Feghouli és Tino Costa is megtornáztatta Iker Casillast.

José Mourinho a második félidőre becserélte Ángel Di Maríát, de a blancóknak ezen az estén semmi sem jött össze. Guaita parádézott a kapuban, a másik oldalon Tino Costával a kapufa babrált ki, Jordi Albával meg Casillas. A gól nélküli döntetlen ellenére hallatlanul izgalmas mérkőzésen mindkét csapatnak jó pár lehetősége volt a három pont bebiztosítására, de Casillas, Guaita és a kapufa megakadályozta ezt. Unai Emery csapata megérdemelten szerzett pontot a Bernabéuban, és egy pont az előnye a negyedik Málaga előtt.

A Real Madrid biztosnak tűnő előnye szépen lassan elolvadt, a Barcelona ott liheg a nyakában, és ha behúzza a hazai El Clásicót, teljesen nyílttá válhat a küzdelem az aranyéremért. De előtte még az Atléticóval és a Gijónnal is találkozik a Real... A fővárosiak egyébként sorozatban 41 meccs után nem szereztek gólt.

Primera División, 32. forduló:
REAL MADRID-VALENCIA - 0-0
Madrid, Bernabéu Stadion, vezette: Carlos Clos Gomez.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Albiol, Marcelo - Khedira (Kaká, 72.), Xabi Alonso - Özil (Callejón, 84.), Higuaín (Di María, 46.), Cristiano Ronaldo - Benzema. Vezetőedző: José Mourinho. Cserepad: Coentrao, Callejon, Kaká, Granero, Di María, Adán, Varane.

Valencia: Guaita - Ricardo Costa, Rami, Víctor Ruiz - Jordi Alba, Topal, Tino Costa, Parejo, Feghouli (Pablo Hernández, 63.) - Piatti (Mathieu, 63.), Aduriz (Soldado, 78.). Vezetőedző: Unay Emery. Cserepad: Mathieu, Maduro, Soldado, Barragan, Jonas, Pablo Hernández, Diego Alves.

sárga lap: Arbeloa (36.), Khedira (47.), Di María (58.), illetve Tino Costa (59.), Parejo (65.), Soldado (93.)

95. perc: Vége a mérkőzésnek. Döntetlen!

95. perc: Di María lábában maradt a gól, de nem tudott alányesni, Guaita védeni tudott.

93. perc: Benzema nyolc méterről lőtt, a bal sarok előtt védett Guaita. Az ellentámadásból Rami gurított Casillas kezébe.

93. perc: Soldado lépett oda Marcelónak, sárga.

91. perc: Casillas öklözött ki egy szabadrúgást, Ramival ütközött közben, ápolni kell.

90. perc: 4 perc a ráadás.

88. perc: Arbeloa a tizenhatos jobb sarkáról lőtt, de középre tartott a labda, Guaita rajta volt.

Nyom a Real, de hiányzik a csapatból az átütő erő.

87. perc: Di María balról jócskán fölé-mellé tüzelt, középen többen is kérték a labdát.

84. perc: Casillas! Alba hagyta ki az újabb nagy lehetőséget, kissé balról, 9 méterről lőtt, a kapus nagyot mentett.

84. perc: Callejón Özilt váltotta.

83. perc: Jordi Alba jobbról lőtt, Marcelo hátán változtatott irányt a labda, de kirúgás.

82. perc: Di María próbálta átemelni Guaitát, nem járt sikerrel. Közben Callejón készülődik az oldalvonalnál.

78. perc: Ronaldo indította Benzemát, a csatár 9 méterről lőtt, Guaita védett, a francia fejjel ismételt, az is elakadt a kapubsan, majd ütköztek, de tudja folytatni a Guaita.

78. perc: Benzema 14-ről mellé pörgetett.

78. perc: Aduriz helyére Roberto Soldado állt be.

76. perc: Di María 22 méteres löketét ujjheggyel tolta fölé Guaita.

72. perc: Mathieu balról a hosszú sarokra célzott, kevésen múlt.

72. perc: Kakát is bedobja Mourinho, Khedira helyett.

69. perc: Ronaldo esett nagyot, nincs tizenegyes.

65. perc: Ronaldo-szabadrúgás, csúnyán fölé ment.

65. perc: Parejo rúgott oda Di Maríának, sárgát érően.

63. perc: Pablo Hernández a friss erő Féghouli, illetve Mathieu Piatti helyett.

61. perc: Di María jobbról lőtt laposan, Guaita védett.

60. perc: Pepe cirkuszolt egy belépő után, majdnem Arbeloának is nekiment.

59. perc: Tino Costa sárgult be, idő előtt elvégzett egy szabadrúgást.

58. perc: Di María dulakodott Parejóval, sárga.

56. perc: Benzemáról a kapufára pattant a labda, de már lest jeleztek.

55. perc: Újabb kapufa! Tino Costa 26-27 méterről a felső lécre zúdított.

55. perc: Féghouli jobb oldali beadását Pepe fejelte ki.

52. perc: Özil elleste Ronaldótól a fogásokat, nagyot homorított, de nem kapott tizenegyest.

50. perc: Tino Costa beadására nem volt érkező ember.

47. perc: Khedira-sárga kezezésért.

46. perc: Di María gurított Ronaldóhoz, a portugál 11 méterről balról a hosszú sarokra célzott, Guaita ujjheggyel védett.

46. perc: Ángel Di María érkezett a királyiaknál a pályára, Higuaín helyére.

46. perc: A Valencia kezdte a második játékrészt.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Remek első 45 percet láthattunk, a Real Madridnak újatnia kell a három pontért a folytatásban.

45. perc: 1 perc a hosszabbítás.

45. perc: Benzema távolról a nézőtérre küldte a labdát.

43. perc: Cristiano Ronaldo elől Jordi Alba gurított Guaitához.

39. perc: Ronaldo lövését Rami becsúszva szögletre mentette.

A kezdeti fölény után kiegyenlített lett a mérkőzés, a Valencia nagyon bátran futballozik és szövi a támadásokat.

38. perc: Aduriz elől Raúl Albiol tisztázott.

36. perc: Arbeloa lépett oda Tino Costának, sárga.

36. perc: Ronaldo keresztlabdája után Özil lőtt, Jordi Alba szinte a gólvonalról vágta ki a labdát.

33. perc: Szépen kijátszott támadás végén Feghouli 10 méterről lőtt, Casillasnak nagyot kellett védenie a bal alsónál.

33. perc: Higuaín lódult meg kontrából, a kapu előtt forgolódott, Topal remekül szerelte.

31. perc: Pepe távoli kísérlete gyatrára sikerült.

26. perc: Özil ballal a tizenhatoson kívülről kevéssel fölé tüzelt.

25. perc: Tino Costa egy szöglet után kivágott labdát távolról kapura durrantott, Casillas védett, a kipattanóból Ricardo Costa csukafejese a kapufán csattant!

24. perc: Higuaín jobbról ívelt a kapu előterébe, kissé magasan, Ronaldo fölé fejelt.

22. perc: Aduriz 16-ról a kapu jobb oldala mellé emelt.

19. perc: Benzema sarokkal adta tovább a labdát Ronaldónak, de a portugál gyengén lőtt, Guaita védett, majd a kipattanóra mozdulva nagyot esett Ricardo Costa mellett, és büntetőt próbált kicsikarni, hiába.

14. perc: Özilt buktatták, Ronaldo a szabadrúgásból a kapu mellé lőtt.

A Real Madrid kezében tartja a mérkőzést, a Valencia leginkább a védekezéssel van elfoglalva.

9. perc: Feghouli 26 méterről a jobb felső mellé tüzelt.

8. perc: Ronaldo a bal kapufára bombázott, Guaitának esélye sem lett volna, a kipattanót Özil küldte rá, szögletre mentettek a védők.

4. perc: Ronaldo 22 méterről, középről vette célba a bal alsót, fél méterrel ment mellé.

A két csapat legutóbbi öt találkozója egyaránt madridi győzelemmel ért véget, és mivel ezúttal a Bernabéu-ban rendezik a mérkőzést, meglepetés lenne, ha ez a sorozat most szakadna meg.

1. perc: A Real Madrid kezdte a mérkőzést.

21:28 - Meglepetésre Roberto Soldado csak kispados a vendégeknél.

21:25 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a 32. forduló rangadója a La Ligában!