A Juventus remek játékkal nyerte a Derby d'Italiát

A Juventus 2-1-es győzelmet aratott Milánóban az Internazionale felett az olasz labdarúgás legnagyobb hagyományú rangadóján, a Derby d'Italián. A Serie A 10. fordulójában rendezett mérkőzés látványos első félidőt hozott, Mirko Vucsinics szerzett vezetést a vendégeknek, Maicon bombagólal egyenlített, de Claudia Marchisio gyorsan válaszolt, már a 33. percben kialakítva a végeredményt. A második felvonásban az Inter elképzelés nélkül futballozott, míg a Juve magabiztosan irányította a játékot.

A Juventus 2-1-es győzelmet aratott Milánóban az Internazionale felett az olasz labdarúgás legnagyobb hagyományú rangadóján.

Mozgalmasan indult a mérkőzés, az első percben Zárate sarokkal vette célba a kaput 10 méterről, Buffon védte a bal alsóra tartó labdát. A 4. percben Maicon fejelte vissza a labdát Cambiassónak, aki az ötös bal sarkáról a hosszú alsó mellé gurított. Egy perccel később Sneijder tesztelte Buffont távolról. Noha az Inter veszélyesebb volt és látszatra a hazaiak irányítottak, a 12. percben a Juventusnál volt az előny: Lichsteiner jobbról, alapvonal közelében középre gurított, az érkező Matri Castellazziba lőtte a labdát, de a kipattanót Vucsinics 6 méterről a léc alá vágta (0-1). Egy perccel később Matri duplázhatott volna, 11 méterről, balról centikkel gurított a bal alsó mellé.

A félidő közepén felpörögtek az események, a 28. percben, az azt megelőző percek fényében ismét kissé váratlan gól született, de annál hatalmasabb: Sneijder indította Maicont a bal oldalon, a brazil bekk 12 méterről bombázott a kapuba (1-1). Pár perccel később Maicon tekerte középre a labdát jobbról, Pazzini a felső lécre bólintotta.

A 33. percben már ismét a Zebráknál volt az előny: Matri kényszerítőzött Marchisióval, aki a tizenhatos vonaláról nyílegyenese a bal alsóba helyezett (1-2).

A hajrában jogosnak tűnő tizenegyestől fosztotta meg Nicola Rizzoli a vendégeket, Pirlo ugratta ki Marchisiót, aki egy az egyben mehetett kapura, a kivetődő Castellazzi elütötte, kirúgás következett. A lefújás előtt még Arturo Vidal lőtt távolról, középről kevéssel a bal felső mellé.

A remek első felvonást követően a második félidő már kevésbé volt eseménydús, az Interben kevésbé lehetett érezni az átütő erőt, a Juventus viszont magabiztosan futballozott. Ennélfogva helyzetből is kevesebb volt, a sárga lapok viszont röpködtek, egyre paprikásabb volt a hangulat a San Siróban.

Az 57. percben Pirlo 22 méterről lapos lőtt, Castellazzi magabiztosan fogta. Három perc múlva percben Vucsinics egy szabadrúgás után 7 méterről a kapusba vágta a labdát. A 82. percben Castellazzi tartotta meccsben az Intert, Estigarribia hagyta le Javier Zanettit, majd tíz méterről vette célba a hosszú alst, de a kapus lábbal szögletre mentette, de helyett kirúgás következett. A 87. percben a csereként beálló Alessandro del Piero dönthette el volna a találkozót, de jobbról, 12 méterről a hosszú alsó mellé gurított.

A kék-feketék elképzelés nélkül játszottak a második félidőben, valós veszélyt nem jelentettek Gianluigi Buffon kapujára. Az 56. percben Sneijder ívelt be jobbról szabadrúgást, Chilellini röviden fejelte ki, Pazzini lövését Bonucci blokkolta. A 69. percben Sneijder lőtt 25 méterről, balról Buffon kezébe.

A Juventus a hajrában már taktikusan játszott, és lassította a játékot. Az eredmény maradt 2-1 a vendégeknek, magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a vendégegyüttes, és nyerte meg idegenben Olaszország rangadóját.

Antonio Conte együttese az egyetlen veretlen csapat az élvonalban, vezeti a tabellát, a kék-feketék a 16. helyen állnak, két pontra a kiesőzónától.