La Liga

Az első félidőben Ronaldo, a másodikban Casillas okozta a Málaga vesztét

A Real Madrid 4-0-ra nyert a Málaga otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati mérkőzésén. Az első félidőben parádézott a vendégegyüttes, már félóra után 3-0-ra vezetett, és a lefújás előtt Ronaldo megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. A Málaga összeomlott az első játékrészben, de a másodikat uralták, míg a királyiak teljesen leeresztettek, de Iker Casillas nagy védéseivel folyamatosan bizonyította, miért a világ egyik legjobb kapusa. A Real győzelmével átvette a vezetést a tabellán, a Barcelona-Sevilla találkozó végéig mindenképp.

Hiába öntött a Málagába a nyáron 60 millió eurót az új arab tulajdonos, ez még csak ahhoz is kevés volt, hogy az andalúziaiak megnehezítsék a királyiak dolgát az első félidőben. A Real Madrid parádézott, már fél óra után három góllal vezetett a La Rosaledában.

A 11. percben Di María szlalomozott a védők között, majd a kilépő Higuaín elé tálalt, aki éles szögből a hálóba helyezett (0-1). A 23. percben ismét Di María adott be jobbról, a középen érkező Cristiano Ronaldo finoman a hálóba pöccintette a labdát (0-2).

Öt perc múlva Xabi Alonso szolgálta ki Ronaldót, a portugál becsapta védőjét, és a jobb alsóba belsőzött (0-3).

A Málaga az összeomlás szélén állt, nem volt azonos súlycsoportban a két csapat. A szünet előtt Ronaldo összehozta a mesterhármast, a 38. percben egy szöglet után akrobatikus mozdulattal lőtt a kapu előteréből a hálóba, védő közel s távol sem volt (0-4).

A Real Madrid fölényes győzelmet aratott a Málaga otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján.

Az andalúziaiaknak csak egy-egy momentumuk volt az első játékrészben, a 19. percben Apono 22 méterről csavart kapura egy szabadrúgást, Casillas nagyot védett. Akcióból a 41. percben kerültek a hazaiak az Európa- és világbajnok portás ketrece elé, ekkor Cazorla balról a rövid alsó mellé lőtt, majd Casillas az utolsó percben is hárított Joaquín kísérleténél.

Térfélcsere után nagyot változott a játék képe, a második félidő jelentős részében egykapuzott a Málaga, a vendégeket illetően pedig mintha egy teljesen más csapat futballozott volna. Az 50. percben komoly tűzijáték zúdult a madridi kapura, előbb Cazorla tüzelt a kapufára, majd Demichelis lövésénél kellett tisztázni, végül Apono próbálkozását tornázta ki Casillas. Az ellentámadásból Higuaín jobbról a hosszú alsó mellé gurított, a túloldalon Ronaldo üresen várta a labdát, joggal bosszankodott.

Az 55. percben Cazorla tekert 14 méterről balról a rövid felső fölé, majd Eliseu célzott a felső léc felé, de ezt is kiszedte a hálóőr. A vendéglátóknak még szerencséjük sem volt, az 57. percben Rondón gurított el a kifutó Casillas mellett, de a labda elsuhant a jobb alsó mellett, majd Demichelis bólintott mellé egy jobb oldali szabadrúgást követően.

A 65. percben Toulalan zúdította kapura kapából a labdát, Ramos fejjel szabadított fel, majd Eliseu ismét a kapu mellé csavart. José Mourino bedobta Benzemát, Özilt és Callejónt is, így a hajrára kissé feljavult a blancók teljesítménye, míg a Málagát mintha elátkozták volna, Sebastian Fernández is a lécre bombázott. A végén még Ronaldo veszélyes szabadrúgását fogta Ruben. A Real gálaelőadásra hajazó első, és azzal teljesen ellentétes második félidőt követően 4-0-ra nyert Málagában.