La Liga

A Sevilla a sereghajtó Granada ellen veszítette el veretlenségét

A Granada óriási meglepetésre 2-1-re legyőzte idegenben a Sevillát a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. körének zárómérkőzésén. Fabri González együttese első és második gólját szerezte idegenben, és először szerzett pontot vendégként, míg az andalúzok a forduló előtt sereghajtó kiscsapat ellen veszítették el veretlenségüket.

A Granada nagy hőstettet végrehajtva 2-1-re legyőzte idegenben a Sevillát a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. körének zárómérkőzésén.

A jóval esélyesebb Sevilla már az első percben előnybe került, egy gyors akció végén Jesús Navas passzolt jobbról Martín Cácereshez, aki egyből kapura lőtt, Roberto kapus védett, de a kipattanót Manu a rövid sarokba vágta (1-0). Könnyed hazai sikert sejtetett a kezdés, de Roberto, a granadaiak kapusa a folytatásban élete formáját mutatva kivédte az andalúzok minden kísérletét.

A 69. percben komoly lehetősége volt az újonc kiscsapatnak az egyenlítésre, de Uche három méterről, szemben a kapuval az égbe lőtt.

A 79. percben aztán a vendégegyüttes egalizálni tudott: Ighalo két védőn is átcselezte magát, majd balról a felső lécre tüzelt, az onnan kipattanó labdát Geijo fejelte a hálóba (1-1). A svájci csatár a Granada első idegenbeli gólját szerezte, összességében pedig a harmadikat.

És ott volt a második, vagy a másik összevetésben a negyedik is, az utolsó percben Ighalo fejelte középre a labdát, és Mikel Rico 16 méterről könyörtelenül bevarrta a hálóba azt (1-2).

A Granada nagy hőstettet végrehajtva három pontot szerzett a forduló előtt veretlen Sevilla otthonában - először szerzett pontot (pontokat) vendégként -, mindössze második győzelmét jegyezve az idényben.