Férfi kézilabda Eb

Legyőztük a kézilabda császárait, esélyünk van az elődöntőre!

A már biztosan továbbjutó magyar férfi kézilabda-válogatott a címvédő Franciaország ellen zárta a csoportkört az Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos tanítványai remekül játszva, Fazekas Nándor fantasztikus kapusteljesítményével legyőzte a sportág talán legjobb együttesét, így remek helyzetben lesz a középdöntőben.

Hasonlóan a spanyolok elleni találkozóhoz, az ellenfél kezdett jobban, de Fazekas Nándor már a meccs elejétől remekül védett, és ennek, valamint Mocsai Tamás újabb remek passzainak és góljainak köszönhetően a 10. perc után már egyenlítettünk, és a vezetést is átvettük.

Claude Onesta időkérése után - ekkor 9-7-re vezettünk - a franciák védekezést váltottak, nyitottabbá váltak, és ez megfogta a csapatunkat, fordítottak a gallok, de elhúzni nem tudtak, a félidő végéig tartottuk a szoros eredményt. Szünetben 14-12 volt az állás Karabaticék javára.

Fazekas közel a lövések felét védte, és így elhomályosította a túloldalon álló világklasszis Omeyer egyébként szintén jó teljesítményét is.

Milorad Krivokapics, is fantasztikus gólokat lőtt Franciaország ellen - Fotó: AFP

A második játékrész első felében hol a franciák vezettek 1-2 góllal, hol döntetlen volt az állás, zaklatott volt a játék. Mindkét csapat jól védekezett, mindkét kapus remekelt, óriási volt a küzdelem. A mieink szépen elosztoztak a góljaikon, Harsányi, a sérülten is játszó Zubai, Ancsin, Ilyés, Császár is eredményes volt.

A második félidőben először a 48. percben vezettünk (20-19) az néha szellőssé váló francia védőfalba remekül be-betörő Krivokapics góljával. A címvédő ugyan keményen küzdött, de innentől kezdve már egyszer sem tudott előnybe kerülni a meccsen, köszönhetően annak, hogy Fazekas Nándor folytatta a parádéját (44 lövésből végül 21-et fogott meg, azaz 48 százalékos teljesítménnyel zárt), és az utolsó percekben a korábban néha-néha lankadó védőfal is tökéletesen zárt.

A véghajrában a franciák egy háromperces szakaszt is végigtámadhattak a bírók jóindulatának köszönhetően, de gólt alig tudtak szerezni. Az utolsó percben a támadásainkból addig Abalo által kizárt Iváncsik Gergő kétszer is betalált, így még növelni is tudtuk a különbséget, végül 26-23-as győzelmet arattunk.

Ennek köszönhetően 3 pontot viszünk magunkkal a középdöntős csoportunkba, ahol sorrendben Izland, Szlovénia és Horvátország válogatottjaival kell megküzdenünk.

C csoport, 3. forduló
Magyarország-Franciaország 26-23 (12-14)
Újvidék, Spens Aréna, 7500 néző, v: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Zubai 6, Harsányi 5/2, Mocsai 3, Krivokapics 3, Császár 2, Iváncsik G. 2, Putics 2, Ilyés 1, Nagy 1, Ancsin 1, Laluska, Schuch, Szöllősi
Franciaország: Omeyer (kapus), Barachet 5, Bingo 4, Narcisse 3, Karabatic 3, Fernandez 2, B. Gille 2, Joli 2/2, Abalo 1, Dinart 1, G. Gille, Accambray
6. Franciaország 2 0 0 2 49-55 0

Vége a meccsnek, legyőztük a sportág királyait, 3 pontot viszünk a középdöntőbe, a franciák nullát!!!

60. perc: Narcisse szépített, de Iváncsik második gólját is megszerezte. 23-26

60. perc: Iváncsik Gergő ment el a bal szélen, első gólját a bal alsóba lőtte. 22-25

60. perc: Mocsai Lajos támadófigurát magyarázott el a mieinknek, üresbefutást kért.

60. perc: Mocsai Lajos 50 másodperccel a vége előtt időt kért.

59. perc: Fazekas védett megint óriásit, valószínűleg megnyertük!

59. perc: Nagy birkózás végén szerzett Iváncsik labdát, de a bírók valamiért elvették.

58. perc: Krivokapics betörésből lőtt gólt, de Barachet gyorsan válaszolt. 22-24

58. perc: Háromperces francia támadás végén Harsányi mellett lőtt mellé Bingo.

57. perc: Végigtámadták az emberhátrányukat a franciák, Fernandez lőtt, blokkról ment ki. Fociban mondhatnánk, hogy beszorultunk.

57. perc: Újabb passzív után Szöllősi bedobásra blokkolt.

56. perc: Masszív védekezés után passzívból lőtt kapufát Narcisse, kiment volna a labda, de Harsányi sarokdobásra ütötte.

55. perc: Krivokapics Karabaticnak harcolt ki két percet, a csapatnak egy hetest, amit Harsányi belőtt. 21-23

55. perc: Krivokapics-kapufa, Fazekas-védés, Szöllősi-ziccer után Omeyer bravúr, majd újabb Fazekas védés. Csodálatos meccs!

54. perc: Karabatic egyet már csak begyötört középről. 21-22

53. perc: Húzás után Iváncsik fejbe lőtte Omeyert.

52. perc: Fazekas védése után Schuch sarokdobásra mentett, majd a kapus Karabatic és Jerome Fernandez átlövését is védte. 49 százalékkal véd!

51. perc: Harsányi betörése után Zubai szedte össze a lecsorgó labdát, belőtte, de közben megint kiújult a sérülése, valószínűleg nem folytatja. 20-22

51. perc: Fazekas óriási átlövést védett lábbal a jobb alsó előtt.

51. perc: Mocsai Lajos azt kérte, hogy védekezésben a lövő kezet támadják a magyar játékosok, támadásban pedig labda nélkül kívülről kerüljenek a fal mögé.

51. perc: Megint Claude Onestának kellett előbb időt kérni.

50. perc: Putics középen ment fel, a jobb alsóba lőtt. 20-21

49. perc: Blokkolt francia lövés után Krivokapics eladta a labdát, Bingo pedig lerohanásból gólt lőtt. 20-20

48. perc: Krivokapics tört be csodálatosan, nagy gólt lőtt a jobb alsóba. 19-20

48. perc: Elszórtuk a labdát, de Accambray is ellépte.

47. perc: Bingo támadószabálytalansága után miénk lett a labda.

46. perc: Iváncsik Gergő befutása után remek labdát kapott, de Omeyer védte a ziccerét.

46. perc: Barachet kapott hetest Iváncsik Gergő mellett, Joli büntetőjét Mikler tolta kapufára.

45. perc: Krivokapics középről jövő passza után Putics Bingo mellett harcolt ki hetest, Harsányi a jobb alsóba vágta. 19-19

45. perc: Fernandez remekül fordult le Zubairól a bal oldalon, belőtte. 19-18

44. perc: Narcisse átlövésével nem tudtunk mit kezdeni, majd Nagy Kornél tört be csodálatosan, és újra egyenlített. 18-18

43. perc: Harsányi csodálatos kontrapasszal hozta ziccerbe Zubait, aki megint eredményes volt. 17-17

42. perc: Barachet átlövésével szemben tehetetlen volt Fazekas. 17-16

41. perc: Krivokapics szép csellel tört be, de túl közel került Omeyerhez, aki védett. A magyar lövő feje ráadásul nagyot koppant a talajon.

41. perc: Abalo kapufát lőtt.

40. perc: Krivokapics átlövése után Harsányi lerohanásból volt eredményes, emberhátrányban egyenlítettünk! 16-16

39. perc: Császár birkózott Bertrand Gille-el a hatoson, a magyar irányítót kiállították, de belemenés miatt miénk lett a labda.

38. perc: Putics eladta a labdát, de rossz francia ejtés után Krivokapics hát mögött passzolt Zubaihoz, ő pedig hanyatt dőlve lőtt gólt. 16-14

37. perc: Császár sikertelen lövése után Fazekas lenyelte Karabatic kísérletét.

36. perc: Ancsin Omeyer feje fölé lőtt, a kapus remekül védett. Narcisse kissé a jobb oldalról lőtt átlövésgólt. 16-13

35. perc: Ancsinra furcsa támadószabálytalanságot fújtak, Karabatic azonban jogos hetest harcolt ki Harsányi mellett. Joli belőtte. 15-13

35. perc: Zubai befordult beállóban, de Omeyer az oldalvonalon túlra ütötte a labdát.

34. perc: Bertrand Gille beállóból lőtt, Fazekas lábbal védett óriásit.

33. perc: Ancsin lövése megpattant, de pont ez zavarta meg Omeyert, gólt. 14-13

33. perc: Láb miatt miénk lett a labda, Ilyés szabálytalansággal együtt lőtt, Omeyer védett, a labda nálunk maradt.

32. perc: Fazekas védése után rendezetlen védelem ellen támadtunk, Ancsin ziccerbe került a jobb oldalon, de Omeyer nagyot védett.

31. perc: Pontatlan bejátszás után Dinart erőszakosan őrizte meg Harsányival szemben a labdát a földön fekve.

31. perc: A második félidőt a magyar válogatott kezdte, Harsányi Bingónak harcolt ki két percet.

Hasonlóan lassan kezdtünk, mint Spanyolország ellen, de Fazekas Nándor parádéjának, Mocsai Tamás góljainak és gólpasszainak köszönhetően sikerült fordítanunk. A franciák a félidő hajrájára nyitottabbá tették a védekezésüket, és ez láthatóan nem ízlett a mieinknek, de az eredmény így is bizakodásra ad okot. A kérdés, hogy erővel hogy bírják a legjobbjaink, és a cserejátékosok mennyit tudnak hozzátenni a játékhoz.

30. perc: Császártól támadószabálytalanság miatt elvették a labdát, de Fazekas nagyot védett, így 14-12-vel ért véget a félidő.

30. perc: Blokkolt lövést után Bertrand Gille visszaszerezte a labdát, majd Zubai mellől alsó lövésből Barachet volt eredményes. 14-12

29. perc: Karabatictól elvették a játékvezetők a labdát, Zubai lerohant, belőtte. 13-12

28. perc: A játékvezetők szerint a középen eleső Császár lerántotta védőjét, kifelé fújtak a bírók.

28. perc: Belemenés miatt elvesztették a franciák a labdát.

27. perc: Császár megint átvert mindenkit a jobb oldalon, be is lőtte. 13-11

27. perc: Mocsai Lajos időt kért.

26. perc: Karabatic betört, Fazekas lábbal védett, de a kipattanó megint visszapattant, majd egy kapufa után harmadszor is, és Karabatic ezt már behúzta Fazekas feje fölé. 13-10

26. perc: Barachet középső átlövését blokkoltuk, de a labda a franciáké.

25. perc: Császár a jobb oldalon tört be, Omeyer feje fölött lőtt a kapuba. 12-10

25. perc: Putics jobbról, kiszorított helyzetből lőtt Omeyer kezébe, a francia lerohanást Dinart fejezte be. 12-9

24. perc: Omeyer betörés után nagyot védett, Bingo indult, átejtette Fazekast. 11-9

23. perc: Joli belőtte a hetest. 10-9

23. perc: Putics középről alsó lövést engedett el, Omeyer könnyen védett. Bingo Krivokapics mellett tört volna be a bal szélen, de az átlövő szabálytalankodott, hetes, két perc.

22. perc: Passzív miatt elvesztettük a labdát, és Barachet rendezetlen védelem ellen lőtte be az egyenlítő gólt. 9-9

21. perc: Karabatic betört középen, Fazekas beleért a lövésébe, de bement a labda. Ilyés két percet kapott. 8-9

21. perc: Mocsai Lajos azt kérte, hogy védekezésben ne hátráljanak be a játékosai, támadásban pedig várjanak ki a kapussal szemben, és felülre lőjenek.

21. perc: Fazekas Nándor eddig 56 százalékkal véd.

21. perc: Claude Onesta időt kért.

20. perc: Jerome Fernandez szép átlövésgólt szerzett a bal oldalról, majd Putics remek testcsel után betört, és a jobb alsóba lőtt. 7-9

20. perc: Mocsai lehúzta a labdát Harsányinak a jobb szélre, ő pedig a hosszúba lőtt. 6-8

19. perc: Mocsai csodálatosan tört be, de Omeyer össze tudta zárni a lábát a lövése előtt. Abalo felkanyarodott, de mellé lőtte.

18. perc: Leloptuk a franciák passzát, de mi is elszórtuk a labdát. Fazekas azonban újabb védéssel tartotta az előnyünket.

17. perc: Narcisse kapufát lőtt, majd Zubai kapott jó bejátszást, és be is lőtte. 6-7

16. perc: Omeyer védett, majd Barachet akart egy nagy eséssel két percer kiharcolni Laluskának, sikertelenül.

15. perc: Abalo kiszorított helyzetből ugrott be, Fazekas megint védett, de a kippatanó után szabaddobást kapott az ellenfél. Megint jó védekezés után Iváncsik nem tudta összeszedni Fazekas indítását, Bingo ellenben eredményes volt rendezetlen védelemmel szemben. 6-6

14. perc: Barachet alsó lövését Fazekas az oldalvonalon túlra spárgázta.

13. perc: Karabatic betörése után Fazekas védett, majd gyors lerohanás végén Harsányi ért a kapu elé, és be is lőtte. Pillanatokkal később újabb Fazekas-bravúr után Mocsai indult, de ő lehetetlen testhelyzetből ejtéssel próbálkozott, sikertelenül. 5-6

12. perc: Bingo ment be a bal szélen, Fazekas feje felett gólt lőtt, de Mocsai betörése után újra egyenlő az állás. 5-5

11. perc: Fazekas Karabatic átlövését védte, de Mocsai lövése is csak kapufát talált.

11. perc: Gyorsan megszereztük a labdát, de Ilyés középről kidobta az oldalvonalon túlra.

10. perc: Ilyés jobb oldalról jövő átlövése szabálytalanság miatt ment mellé, majd Zubai Mocsai bejátszása után csodásan fordult le, és a bal alsóba pattintott. 4-4

9. perc: Passzívba kényszerítettük az ellenfelet, de indulni nem sikerült, mert Abalo sérülést szimulált.

8. perc: Mocsai ismét eredményes, középről, átlövésből a jobb alsóba lőtt. 4-3

7. perc: Mocsai gólja után Karabatic pattintott kapu fölé. 4-2

6. perc: Barachet nagyon átverte Laluskát, középről lőtt a bal alsóba. 4-1

6. perc: Ilyés szokásához híven balról indulva középről lőtt átlövésgólt. 3-1

4-5. perc: Újabb gyenge magyar lövés után előbb blokkoltuk Karabatic lövését, majd Fazekas védett ismét.

3. perc: Bertrand Gille lefülelt egy passzt, indult, és megint kihasználta a ziccert. 3-0

2. perc: Ilyés rossz bejátszása után Abalo fejezett be egy lerohanást. 2-0

2. perc: Császár szépen cselezte magát lövőhelyzetbe a bal oldalon, de Omeyerbe lőtt, majd Bertrand Gille szerezte meg a franciáknak a vezetést. 1-0

1. perc: A franciák kezdtek, Barachet lövését a mi kapunkban az orosz meccshez hasonlóan ismét kezdő Fazekas védte.

20:15 - A mieink már biztosan továbbjutottak, mivel Spanyolország csapata legyőzte Oroszország együttesét, így utóbbiak már nem előzhetnek meg minket.

C csoport
Franciaország-Magyarország
Franciaország: Omeyer, Karaboué (kapusok) Fernandez, Dinart, Barachet, G. Gille, B. Gille, Narcisse, Joli, Honrubia, Barachet, Karabatic, Accambray, Abalo, Guigou, Detrez, Bingo
szövetségi kapitány: Claude Onesta
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Ilyés, Szöllősi, Császár, Mocsai, Iváncsik G., Harsányi, Putics, Krivokapics, Laluska, Nagy K., Zubai, Schuch, Ancsin
szövetségi kapitány: Mocsai Lajos