Női kosár Eb-selejtező

Minszki vereséggel kezdett a válogatott

Vereséggel kezdte meg a nyolcmeccses Európa-bajnoki selejtezősorozatot a női kosárlabda-válogatott, szerdán szoros mérkőzésen kikapott Fehéroroszországban.

A hét felkészülési mérkőzéséből hatot megnyerő nemzeti csapat az első negyedben remekül tartotta a lépést a világbajnoki negyedik házigazdákkal, főként Vajda Anna és a nemrég honosított Quigley Allie révén. A második játékrész elején két fehérorosz pontra nyolc magyar érkezett, csakhogy a gyors indításokra építő hazaiak négy perc alatt egy 13-2-es rohammal fordítottak. A félidőben 33-28 volt az állás.

Térfélcsere után a januárban kinevezett Stefak Svitek együttese kifogástalan büntetőzéssel ismét előnybe került (35-38), a túloldalon a fehéroroszok öt és fél percen át nem találtak a gyűrűbe. A 42-40-ről induló zárószakaszban - noha a magyar csapat továbbra is képtelen volt betalálni a hárompontos vonalon túlról - a házigazdák nem tudtak öt pontnál jobban elhúzni, három perccel a vége előtt 49-47 állt az eredményjelzőn. Ezután már csak egy hazai kosár született, így a Svitek-csapat vereséggel kezdte meg az Eb-selejtezőt.

A magyarok egy hét múlva Portugáliát fogadják Miskolcon, a csoportból az első két helyezett jut ki a jövő évi, franciaországi kontinenstornára.