Hiába Stieber gólpassza, 0-2-ről fordított a Schalke Mainzban - videó

Bár már 2-0-ra is vezetett, végül vereséget szenvedett a Mainz a Schalkétól a Bundesliga harmadik fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. Stieber Zoltán szabadrúgásból gólpasszt adott Ivanschitznak, majd Soto használt ki egy védelmi hibát, der Huntelaar, Höwedes, Matip és Fuchs révén fordítottak a Királykékek.

Korán vezetést szerzett a Mainz, miután a 8. percben Stieber Zoltán a jobb oldalról ívelt be ballal egy szabadrúgást, középen pedig elváltották magukat a Schalke védői, és Ivanschitz teljesen egyedül passzolhatott a hálóba. (1-0)

Stieber Zoltán cselez Banedikt Höwedes és Höger ellen a Mainz-Schalke Bundesliga-mérkőzésen 2011 augusztusában

A hazaiak méginkább megrendítették a vendégeket, miután a 12. percben Fährmann nagyon rosszul maga elé ütötte a labdát egy távoli lövés után, és Soto remek ütemben érkezett a kipattanóra. (2-0)

Szinte eldőlni látszott a mérkőzés, hiszen hiába adta át a területet a Mainz, Ralf Rangnick nem tudott ezzel mit kezdeni. Nem is volt meglepő, hogy a szakember a szünetben kettőt is cserélt, aminek meglett a haszna.

Az 57. percben ugyanis Raúl egy remek indítás után kihagyhatatlan helyzetbe hozta Huntelaart, és a holland nem is hibázott az üres kapu előtt. (2-1)

Az egyenlítés Höwedes révén érkezett, aki egy szöglethez ment előre, és remekül helyezkedett a hosszú oldalon, ahonnan a kapuba fejelt. (2-2)

Ekkor már lendületesnek látszott a Schalke, de Ivanschitznak is volt lehetősége arra, hogy újabb találattal visszavegye a vezetést csapatának. Kihagyta azonban a helyzetét, és a 82. percben Matip egy újabb pontrúgás után a nagy kavarodásban a hálóba stukkolt. (2-3)

A hajrában már-már fölényessé tette a Királykékek győzelmét a korábbi mainzi Fuchs, aki szabadrúgásból, kissé a jobb oldalról lőtte ki szépen a jobb alsót. (2-4)

Bundesliga, 3. forduló
FSV Mainz-Schalke 04 2-4 (2-0)
gólszerzők: Ivanschitz (8.), Soto (12.), illetve Huntelaar (57.), Höwedes (64.), Matip (82.), Fuchs (90.)
később:
Hannover-Hertha BSC
szombaton játszották:
1. FC Köln-Kaiserslautern 1-1 (1-1)
gólszerzők: Jajalo (19.), illetve Ilicevic (17.)
Augsburg-Hoffenheim 0-2 (0-1)
gólszerzők: Babel (5.), Salihovic (75., 11-esből)
Bayern München-Hamburger SV 5-0 (3-0)
gólszerzők: van Buyten (13.), Ribéry (17.), Robben (34.), Gomez (56.), Olic (80.)
Borussia Dortmund-Nürnberg 2-0 (0-0)
gólszerzők: Lewandowski (50.), Grosskreutz (80.)
VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 0-1 (0-1)
gólszerzők: Kiessling (28.)
Werder Bremen-Freiburg 5-3 (2-1)
gólszerzők: Fritz (30.), Pizarro (34.), Arnautovic (65.), Hunt (87., 11-esből), Wesley (93.), illetve Cisse (7., 48.), Reisinger (84.)
pénteken játszották:
Borussia Mönchengladbach-VfL Wolfsburg 4-1 (3-1)
gólszerzők: Reus (15., 67.), Daems (32., 11-esből), Bobadilla (45.), illetve Hasebe (12.)