El Clásico

A Barcelona bevette a Bernabéut, két góllal verte a Real Madridot

Továbbra is a Barcelona a futballvilág ura, a spanyol bajnoki címvédő 3-1-re verte a Bernabéu Stadionban a Real Madridot a Primera División 16. fordulójának szombat esti szuperrangadóján. Jól kezdetek a királyiak, 21 másodperc elteltével vezetést szereztek, de a katalánok rendezték soraikat, és még az első félidőben kiegyenlítettek. A második felvonásban Marcelo szerencsétlen öngóljával megfordította az eredményt a vendégegyüttes, innentől kezdve pedig a Real futott az eredmény után, amit Cesc Fabregas állított be. A fehérmezesek mér hét mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban a Barcelona ellen, míg a gránátvörös-kékek pontszámban beérték a Madridot a tabellán, sőt jobb gólkülönbségüknek köszönhetően a vezetést is átvették, igaz, egy meccsel többet játszottak ősi riválisuknál.

A Barcelona Madridban nyerte az El Clásicót

Az El Clásicók történetének leggyorsabb góljával indult a találkozó, Victor Valdés kapitális hibáját követően a 21. másodpercben vezetett Karim Benzema találatával a Real Madrid (1-0). A gól sokkolta a Barcelonát, az első húsz percben a támadójátékot felvállaló Real Madrid irányította a mérkőzést, a Barca szűrői hatástalanok voltak.

A 30. percben szinte a semmiből egyenlített a vendégcsapat, a hazaiaknál is egy védelmi hiba előzte meg a gólt, a középpályán megiramodó Messi ugratta ki Alexis Sánchezt, akiről Pepe és Coentrao is lemaradt, a chilei támadó pedig nagy erővel lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-1).

A félidő hátralévő részében már a Barca volt fölényben, többet birtokolták a labdát, a térfélcsere után növelték a nyomást a hazaiakra, és az 53. percben pedig a vezetést is megszerezték: a Barca-mezben 600. tétmérkőzésén pályára lépő Xavi távoli lövése megpattant Marcelón, a labda pedig a vetődő Casillas mellett a hálóba csorgott (1-2). A 66. percben tovább növelte előnyét a Guardiola-alakulat: Dani Alves tökéletes beadását Coentraót megelőzve Fabregas fejelte a bal alsó sarokba (1-3).

José Mourinho Sami Khedira és Kaká becserélésével próbált újítani csapata játékán, és ugyan utóbbi volt a hajrában a fehérmezesek legjobbja, keveset találkozott a labdával, és nem volt, aki kisegítse. A 80. perc környékén már érezni lehetett, hogy a Real fejben feladta a mérkőzést, a szépítés sem sikerült, így 3-1-re győzött a Barcelona.

Lionel Messi ezúttal nem szerezett gólt, a mezőnyben jeleskedett, gólpasszt jegyzett, míg a hazaiak legfényesebb csillaga, Cristinao Ronaldo ezúttal csak pislákolt, két ziccert is megmagyarázhatatlan módon elbaltázott, és beleszürkült a mezőnybe. Mai teljesítményével alighanem elvesztette esélyét a FIFA-aranylabdára is.

Ez volt a két csapat történetének 216. tétmérkőzése: a Barca 85. alkalommal diadalmaskodott, emellett 86 Real-győzelem és 45 döntetlen született. Josep Guardiola 2008-as kinevezése óta a katalánok még nem szenvedtek vereséget a Santiago Bernabéu Stadionban, a madridiak bajnoki mérkőzésen utoljára 2008. május 7-én tudták legyőzni az örök riválist. A címvédő nem mellesleg megszakította a fővárosiak 15 tétmérkőzésből álló győzelmi sorozatát.

Primera División, 16. forduló:
REAL MADRID-FC BARCELONA 1-3 (1-1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, vezette: David Fernández Borbalán.

Real Madrid: Casillas - Coentrao, Pepe, Ramos, Marcelo - Lassana Diarra (Khedira, 58.), Xabi Alonso - Di María (Higuaín, 68.), Özil (Kaká, 59.), Ronaldo - Benzema. Cserepad: Adán, Albiol, Arbeloa, Khedira, Kaká, Callejón, Higuaín. Vezetőedző: José Mourinho.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta (Pedro, 89.) - Fábregas (Keita, 79.), Messi, Sánchez (Villa, 84.). Cserepad: Pinto, Mascherano, Maxwell, Keita, Thiago, Pedro, Villa. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Gólszerző: Benzema (1.), illetve Sánchez (31.), Marcelo (53. - öngól), Fabregas (66.)
Sárga lap: Xabi Alonso (26.), Lass (61.), Pepe (62.), Ramos (70.), Coentrao (73.) illetve Sánchez (27.), Messi (37.), Piqué (48.)

Élő közvetítés:

94. perc: Vége a mérkőzésnek!

93. perc: Ronaldo kozmetikázhatott volna az eredményen, de a sorfalba vágja a szabadrúgást, majd szöglet következne, de a játékvezető lefújta a találkozót.

90. perc: Három percet hosszabbít David Fernández Borbalán.

89. perc: Pedro váltja Iniestát.

86. perc: Iniesta kísérletét fogta Casillas.

85. perc: Higuaín kilenc méterről lőtt a jobb alsó felé, de Valdés szögletre ütötte a játékszert.

84. perc: Az elmúlt negyedóra alapján a Real legjobbja, Kaká lőtt balról, de Valdés üggyel-bajjal hárítani tudott.

84. perc: David Villa is kap néhány percet, Alexis Sánchez sétál le a pályáról.

82. perc: Egy jobb oldali beadást fejelt ki a csapatkapitány, Puyol.

79. perc: Keitával erősödik a középpálya, Fabregasnak véget ért a mérkőzés.

75. perc: Benzema balról, éles szögből vette célba a hosszú alsót, az egyébként lesen álló Higuaín becsúszva próbált beleérni a lövésbe, de lemaradt a labdáról, ami elsuhant a kapufa mellett.

74. perc: Xavi lemásolta Ronaldót, ziccerben a kapu mellé bólintott.

73. perc: Coentrao rúgta le Iniestát, őt is figyelmeztette a bíró.

70. perc: Ramosnál kezd elgurulni a gyógyszer, Messibe szállt bele, sárga lap a jutalma.

Egyértelműen a Barcelona dominál, a Mourinho-csapat fut az eredmény után.

68. perc: Érkezik Gonzao Higuaín Ángel Di María helyére, átáll 4-4-2-es formációra a Real Madrid.

66. perc: GÓÓÓL!! Dani Alves ívelt a kapu előterébe jobbról, Coentrao egy ütemmel lemaradt Fabregasról, aki vetődve fejelt négy méterről a kapu jobb oldalába (1-3).

65. perc: Ronaldo! Teljesen tisztán az ötösről a kapu mellé fejelt.

63. perc: Messi 29 méterről kapura tűzte a labdát, alig suhant el a jobb alsó mellett.

62. perc: Pepe rántotta le Messit, sárga és szabadrúgás.

62. perc: Lassana Diarrát Sami Khedira váltja.

61. perc: Lass rántotta le Iniestát, ő is besárgult.

59. perc: Mesut Özilt váltotta Kaká.

58. perc: Iker Casillas jogosan dühöng, Ramos éppenhogy szögletre tudott menteni Sánchez elől. Zavar a madridi védelemben.

57. perc: Kaká készülődik a kispadnál.

56. perc: Puyol lépett bele Benzema lövésébe, szöglet. Ramos fejese után Piqué szabadít fel.

53. perc: GÓÓÓL! Vezet a Barcelona! Xavi távoli lövése Marcelo lábán kapott gellert, Casillas a másik irányba indult el, visszafordult, de nem érte el a labdát, ami a kapufáról becsorgott a hálóba (1-2).

50. perc: Ronaldo ezúttal megtalálta a rést, így pontosan Valdés ölébe érkezett a labda.

49: perc: Ronaldo 25 méterről, kissé balról a sorfalat nézte ki magának a kapu helyett. Majd Alves szabálytalankodott, így szabadrúgás következik hasonló távolságról, de középről.

48. perc: Piuqé állította meg Ronaldót, sárga a jutalma. Szabadrúgáshoz készülődik a portugál.

47. perc: Coentrao szerelte remekül Iniestát.

Ahogyan az első félidőben, most is letámadnak a fehérmezesek, öten-hatan tartózkodnak a vendégek térfelén.

Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

46. perc: A Real Madrid indította útjára a labdát a második félidőben.

22:57 - Madridban havas eső esik, a levegő hőmérséklete 4 fok.

Paprikás, de nem durva mérkőzésen döntetlen az állás egy félidőt követően az El Clásicón. A Real Madrid egy gyors góllal megbénította a Barcelonát, és uralta az első 20-25 percet, de a vendégek lassacskán magukra találtak, többet birtokolták a labdát, és a védelmi megingást kihasználva egyenlítettek. Hasonlóan élvezetes második felvonást várunk.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: 1 perc a ráadás.

44. perc: Messi lépett oda Alonsónak, a hazaiak természetesen sárgát reklamálnak, tudván, hogy az argentinnak már van egy, de ez nem hatja meg Fernández Borbalánt.

42. perc: Pepe aprította Sánchezt, de a bíró érdekes módon kifelé ítélt szabadrúgást.

41. perc: Messit indítja Fabregas, a kétszeres aranylabdás elől  Pepe tisztáz.

Változtatott a szerkezeten Guardiola, Abidal felhúzódott a középpályára.

37. perc: Casillas repült ki kapujából és bokszolta ki Xavi bal oldali szabadrúgását.

37. perc: Messi kapott sárgát szövegelésért.

34. perc: Dani Alves taposott oda Alonsónak, megúszta lap nélkül.

31. perc: GÓÓÓL! Egyenlített a Barcelona! Messi tette tovább a labdát Sáncheznek, Pepe lemaradt a chieleiről, Coentrao sem érte be, Sánchez a tizenhatos vonaláról, jobbról a hosszú alsóba gurított (1-1).

Sánchez góljával egyenlített a Barcelona

30. perc: Diarra 40 méterről lőtt nem sokkal a bal sarok mellé.

27. perc: Sánchez rúgta fel Di Mariát, ő is megkapta sárgáját.

26. perc: Xabi Alonso buktatta Messit sárgát érően.

A Real Madrid felvállalta a nyílt támadójátékot, amivel nem tud mit kezdeni a címvédő.

25. perc: Ismét betlizett a vendégvédelem, Ronaldo 16 méterről, tisztán lőhetett, de a vizes talajon rosszul találta el a labdát, ami 2-3- méterrel a bal felső fölött zúgott el.

23. perc: Xavi eltekerte a sorfal mellett, Casillas szögletre öklözte.

22. perc: Húsz méterre a kaputól, balról rúghat szabadrúgást a Barcelona. Lass taposott oda Fabregasnak.

19. perc: Cristiano Ronaldo távolrólt bombázott, Valdés hárított.

18. perc: Sáchez kézzel vette át a labdát, a játékvezető állította meg a Barca támadását.

Az első negyedórát egyértelműen a Real Madrid uralta, egyelőre sikerült megfojtaniuk a Barcelonát.

16. perc: Di María meggyógyult.

15. perc: Ángel Di María sántikált le a pályáról, egy rossz mozdulatba sérült be, megcsúszott a vizes füvön Piqué mellett. Callejón máris melegít.

13. perc: Xabi Alonso hiába emelt a kapu felé Valdés pontatlan kirúgása után, pontatlanul.

11. perc: Di María emelt középre jobbról, Bezema sokkal magasabbra emelkedett, mint védője, fejesét fogta Valdés.

9. perc: Alexis Sánchez fejese jócskán a kapu mellé szállt.

8. perc: Kontrázott a Real Madrid, de Di María gyatrán Valdés ölébe emelt.

6. perc: Messi! Ramost lerázta magáról, majd 10 méterről célba vette a jobb alsót, Casillas szögletre ütötte a labdát.

5. perc: Fabregas ugratta volna ki Sánchezt, de a chilei nem érte be a labdát.

4. perc: Sokként érte a vendégeket a gól, az imént Özil futtatta meg Puyolt.

1. perc: GÓÓÓÓL!!! 21 másodperc után vezet a Real Madrid! Víctor Valdés hazaadás után Di María elé rúgta a labdát, beadása megpattant Busquetsen, Özil lövése megintcsak a szűrőn változtatott irányt, de így lett jó Benzemának, aki hat méterről, balról a hálóba bombázott (1-0).

1. perc: A Barcelona kezdte a mérkőzést!

21:59 - Sportszerű jelenet zajlott le az oldalvonalnál, Morinho előbb kezet rázott Guardiolával, majd odalépett a Barca kispadjához, és üdvözölte Tito Vilanovát  is. Augusztusban megpróbálta kinyomni a szemét...

21:58 - Természetesen telt ház van a stadionban, 81 ezer néző.

21:57 - Érkeznek a főszereplők a pályára, szakad az eső a Bernabéuban.

21:55 - José Mourinho Sami Khedira helyett Lassana Diarrának szavazott bizalmat a középpályán, a jobbhátvéd posztjára Fabio Coentrao került. A Barcelonában David Villát Alexis Sánchez szorította ki a kezdőből.

21:51 - A madridiak legutóbbi 15 tétmérkőzésüket megnyerték, ezzel együtt ezzel nem lehet őket egyértelmű együtt esélyeseként emlegetni, a Barcelonával szemben ugyanis az elmúlt években nem sok babér termett számukra. Az előző szezonban a bajnokságban előbb egy 5-0-ás csúfos vereségbe szaladtak bele a Camp Nou Stadionban - a visszavágó 1-1-es döntetlennel végződött -, míg a Bajnokok Ligája elődöntőjében, a hazai 0-2-őt követően, egy idegenbeli 1-1-gyel búcsúztak. A Real csak a Király Kupa-döntőjében diadalmaskodott (1-0). A két futballgigász már ebben az idényben is találkozott egymással, a Spanyol Szuperkupa első mérkőzésén 2-2-es döntetlen született Madridban, majd a visszavágón a két gólt szerző Lionel Messi vezérletével 3-2-re nyert Pep Guardiola legénysége.

21:49 - A mostani a két csapat történetének 216. tétmérkőzése lesz (163. a bajnokságban), a Real eddig 86-szor diadalmaskodott, 45 alkalommal döntetlen született, míg 84-szer a Barcelona hagyta el győztesen a pályát.

21:47 - A két keret összértéke 1,1 milliárd euró (!) a transfermarkt.de szerint.

21:45 - Az összecsapás természetesen nemcsak a két klub közötti örök rivalizálásról szól, hanem az egyéniségek találkozásáról, megméretéséről is: pályára lép a FIFA-Aranylabda díj három várományosa, azaz hazai oldalon Cristiano Ronaldo, míg a vendégeknél Lionel Messi és Xavi. A legjobb "átlaga" a kétszeres aranylabdás argentin Messinek van, ugyanis pályafutása során eddig 15 mérkőzést játszott a Real ellen, ezeken a találkozókon pedig 13-szor volt eredményes. E tekintetben a portugál Ronaldónak 9/3 a mutatója a Barcelona ellen.

21:43 - A Barcelona az utóbbi hat, bajnokságban lejátszott El Clásicón - 17-3-as gólkülönbséggel - veretlen, s ha most is tartja ezt a trendet, beállítja a Madridnak a harmincas évek első felében produkált hét meccses sorozatát.

21:40 - Mesterlövészek tekintetében szinte mindig a királyi gárda vitte a prímet, Alfredo di Stéfano az abszolút csúcstartó 14 góllal, de a képzeletbeli dobogó második fokán - Santillanával holtversenyben - ott van Puskás Ferenc is, 9 találattal. A maiak közül Lionel Messi a legeredményesebb (8), s ha szombaton sikerül betalálnia Casillas kapujába, akkor Basorát megelőzve a Barca történetében egyeduralkodó lesz ebben az összevetésben. Az argentin csatárcsillag később akár di Stéfánót is lehagyhatja, hiszen még mindig csak 24 éves.

21:37 - Az eddigi összkép enyhe madridi fölényt mutat, a királyi gárda otthonában azonban van mit ledolgozniuk a katalánoknak. Az eddigi 162 rangadó 3,18-as gólátlaga mindenesetre azt sejteti, hogy szombaton este is lesz mit, és kit ünnepelni a Santiago Bernabéu Stadionban. A legtöbbször még a II. világháború előtt, 1935-ben és 1943-ban tehették meg ezt a szurkolók, amikor 10-10 gólt láthattak a két csapat összecsapásán. Öt, vagy annál több találatot 38-szor hozott az El Clásico a bajnokságban, legutóbb egy éve, a Barcelona szórta meg a Camp Nou-ban a Realt.

21:36 - Ilyen körítéssel érkezett meg a Real Madridot szállító busz a Bernabéu Stadionba:

21:33 - A bajnokságot 15 fordulót követően (egész pontosan 14 lejátszott mérkőzést követően, az első fordulót törölték a játékosok sztrájkja miatt) a Real Madrid vezeti 37 ponttal, a Barcelona hárommal áll mögötte a második helyen, de egy meccsel többet játszott, tehát vesztett pontok tekintetében máris hatpontos előnyre tett szert a címvédővel szemben. José Mourinho fiai 3,5-ös meccsenkénti gólátlaggal büszkélkedhetnek, a Barca vonatkozó mérlege 3,13.

21:30 - Felvezető írásainkat itt és itt elolvashatjátok.

21:28: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik az El Clásico!