Bangkoki tenisztorna

Murray szeretne Federer elé kerülni a világranglistán

Andy Murray előbb legyőzte a bolgár Dimitrovot, majd nagyra törő terveiről is beszélt Bangkokban.

A Bangkokban zajló férfi tenisztornán pénteken a negyeddöntőket rendezték, ahol az első helyen kiemelt Andy Murray ellenfele a bolgár Grigor Dimitrov volt. A skót játékos remekül szervált a mérkőzésen, amelyet végül simán 6-4, 6-4 arányban nyert meg. Murray a győzelem után arról is nyilatkozott, hogy az év végéig mindenképpen szeretné átvenni a világranglista harmadik helyét, ennek érdekében pedig a lehető legtöbb versenyen szeretne elindulni. „Az ázsiai versenyeken szeretnék elindulni, hiszen úgy érzem, hogy van esélyem előrébb lépni a rangsorban és megszerezhetem még az év vége előtt a harmadik helyet” - nyilatkozta a 24 esztendős skót, akinek a thaiföldi elődöntőben nem lesz könnyű dolga, ahol a francia Gilles Simon vár majd rá szombaton.

A másik ágon eddig hibátlanul menetel a második helyen kiemelt Gael Monfils, akinek Murrayhez hasonlóan még komoly célja van az idény végén is. A világranglista 9. helyén álló francia ugyanis karrierje során első alkalommal szeretne eljutni a londoni ATP világbajnokságra. Ennek érdekében fontos lépést tett pénteken a francia játékos, aki a finn Jarko Nieminen ellen győzött 7-5, 7-6 arányban. A szombati elődöntőben Monfils ellenfele az amerikai Donald Young lesz, aki egy selejtezőből érkezett japán játékost győzött le pénteken.