Bajnokok Ligája

A Real Madrid fél gőzzel is három góllal nyert Cipruson

A Real Madrid 3-0-ra nyert a ciprusi APOEL Nicosia otthonában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A Real Madridnak nem okozott gondot az APOEL - Fotó: AFP

Toronymagas esélyese volt a párharcnak a Real Madrid, amit azonban 74 percig gólokban nem tudott megmutatni a királyi gárda. Nyomasztó fölényben játszottak Ronaldóék már az első percektől, az első félidőben azonban nem találták a rést a ciprusiak védelmén. A második félidőben José Mourinho behozta Marcelót és Kakát, akiktől gördülékenyebb lett a támadójáték és az utolsó negyedórában már jöttek a gólok is. Sokat elmond az a statisztika a mérkőzésről, hogy 90 perc után a kapuralövési arány 24:0 volt a vendégek javára. Összességében a párharc előtt nem volt kérdés, hogy melyik csapat fog továbbjutni, a ciprusiak hősiesen küzdöttek, de többre nem futotta az erejükből.

Negyeddöntő, első mérkőzés
APOEL Nicosia-Real Madrid 0-3
APOEL:Chiotis - Paulo Jorge, Oliveira (Kaká 13.), Poursaitides, Boaventura - Charalambides, Hélio Pinto (Solari 72.), Nuno Morais, Alexandrou (H. Sousa 46.) - Aílton, Tričkovski.
Real: Casillas - Pepe, Sergio Ramos, Fábio Coentrão (Marcelo 63.), Arbeloa - Nuri Şahin (Granero (84.), Khedira, Özil, Cristiano Ronaldo - Benzema, Higuaín (Kaká 63.)
Gólszerző: Benzema (74., 90.), Kaká (82.)

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, a Real Madrid megerőltetés nélkül nyert Cipruson.

90. perc: GÓÓÓL!! Egy gyors akció végén Özil jobb oldalról ballal csavart középre, Benzema pedig a hosszún érkezett és a kapuba pofozta a labdát (0-3).

89. perc: Marcelo lőtt 20 méterről ballal laposan a bal kapufa mellé.

88. perc: Ismét a ciprusi kapus munkában, ezúttal Marcelo beadását ütötte ki.

87. perc: Chiotis húzott le egy égbe fejelt szabadrúgást.

84. perc: Benzema lépett bele Ronaldo lövésébe, de a franciáról fölé pattant a labda. Az utolsó csere: Sahin helyett jött Granero.

82. perc: GÓÓÓL!! Marcelo ment el remekül a bal oldalon, az alapvonalról középre passzolt, ahol Kaká hat méterről már nem hibázott (0-2).

78. perc: Megint Benzema került helyzetbe, a ciprusi kapus kijött elé és lábbal tisztázott.

77. perc: Özil suhintott rá egy labdát jobbról, Chiotis fogni akarta, de kiperdült a kezéből, szerencséjére nem a kapuba.

76. perc: Benzema ezúttal visszapasszolta a labdát, Ronaldo pedig 12 méterről eltalálta Chiotist.

74. perc: GÓÓÓL!! Benzema góljával vezet a Real! Kaká adta be a labdát bal oldalról, Benzema pedig 4 méterről bevetődve a kapuba fejelte a labdát (0-1).

72. perc: H. Pinto helyett Solari lépett pályára a hazai csapatban.

71. perc: Ailton elől szerezte meg a labdát Pepe, de ahelyett, hogy megjátszotta volna, kivágta az oldalvonalon túlra.

70. perc: Benzema egy csel után 15 méterről lőtt, de csak az oldalhálót találta el.

67. perc: Nagy Real-helyzet maradt ki: Özil lövését blokkolták,  majd beadását kivágták.

66. perc: Kaká a bal oldalon próbált megindulni, Charalambides felrúgta, jó helyről jöhet szabadrúgás.

63. perc: Csere a Real Madridnál: Kaká jött be Higuain helyett, Marcelo pedig Coentraót váltotta.

59. perc: Ailton a bal oldalon mutatott be remek cseleket, Sergio Ramos csak szabálytalanul tudta megállítani.

56. perc: Ronaldo zseniális sarkazással indította Benzemát, akinek a középre adásába azonban Boaventura lépett bele az utolsó pillanatban.

52. perc: Ronaldo vitte keresztbe a labdát, majd Benzemának passzolt, aki a blokkba lőtt.

49. perc: Özil ívelt középre egy szabadrúgást, de a kapus lehúzta a labdát.

47. perc: Coentrao beívelését öklözte ki Chiotis, majd Benzema lőtt 14 méterről, jobbról kapu fölé.

46. perc: Hélder Sousa lépett pályára Alexandrou helyén az APOEL-ben.

A félidőben egy kis statisztika:

APOEL Nicosia-Real Madrid
Labdabirtoklás 70-30%
Kapura lövések 0-3
Kaput eltaláló lövések 0-7
Lesek 0-3

45+1. perc: Chiotis futott még alá egy szögletnek, ezzel lett vége a gól nélküli félidőnek.

44. perc: Özil jobbról ballal gurított be, Ronaldo egyből lőtt, nem sokkal a jobb kapufa mellé.

42. perc: Sahin indította Benzemát ezúttal a jobb oldalon, de a labda kigurult az alapvonalon.

39. perc: Nem sok területe van a madridiaknak, ezúttal Ronaldo centerezett balról, Chiotis fogta a labdát.

37. perc: Benzema adott középre a bal oldalról, ezt azonban könnyedén megkaparintották a védők.

35. perc: Tričkovskit állította meg lesen a játékvezető.

33. perc: Ronaldo cselezgetett a bal oldalon, Sahint ugratta, aki hajszálpontosan középre adott, Benzema azonban ordító helyzetben kapu fölé lőtt.

30. perc: Benzema kevergetett a jobb oldalon az alapvonalnál, de a középre gyötört labdát kivágták a hazaiak.

28. perc: Ronaldo ment el a bal oldalon, kapura suhintotta a labdát, a ciprusi kapus fölé tudta ütni.

26. perc: Ailton a szórványos ellenakciók egyikét hajtotta végre, de Arbeola becsúszva szerelte.

24. perc: A Real Madrid 69 százalékban birtokolja a labdát, a ciprusiak 32-jével szemben.

22. perc: Arbeloa adott be jobb oldalról, de Ronaldót ezúttal legyőzte a túlerő.

20. perc: A másik ma esti Bajnokok Ligája mérkőzést és az Angliában játszott meccseket a Livescore-oldalunkon követheted figyelemmel.

16. perc: Ismét Coentrao volt játékban a bal oldalon, beadását Higuain fejelte kapu fölé.

15. perc: Coentrao tört be a tizenhatoson belülre, éles szögből bal oldalról azonban nem talált kaput.

13. perc: Sérülés miatt máris cserélnie kell a hazaiaknak: Oliveira helyén Kaká a pályán.

12. perc: Coentrao ívelt be a bal oldalról, a védők kifejelték a labdát, de Özil 14 méterről kapásból kapura lőtt, Chiotis oldalra ütött.

9. perc: Özil ugratta ki a bal oldalon felbukkanó Benzemát, aki egy csel után megcélozta a rövid sarkot, de nem jelentett gondot Chiotisnak.

7. perc: Ronaldo lövése nem jelentett veszélyt a kapura.

A Real Madrid birtokolja a labdát, a ciprusiak védekezésre rendezkedtek be.

4. perc: Pepe indítását vette át Ronaldo, majd középre sarkazott, de ott nem érkezett társ.

2. perc: Poursaitides beívelését hárították a madridi védők, a másik oldalon Khedira lövése ment mellé.

1. perc: Az APOEL kezdte a mérkőzést.

20:30 - José Mourinho, a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón megköszönte a ciprusiak fogadtatását.

"Először is szeretném megköszönni a ciprusi emberek szeretetét a csapatom felé. Néhány nagyon jó barátom él ebben az országban. Természetesen sokat kell tanulnunk az APOEL-től. A csapat nagyon erős együtt, és az egység sokkal fontosabb, mint egy játékos egyéni képessége. Mindegyik játékos alárendeli magát a csapatnak, és tudják, hogy minden lehetséges ebben a sportban. Vannak olyan emberek Európában, akik ezt nem teszik meg, de mi nem tartozunk közéjük. Megérdemlik, hogy itt vannak."- nyilatkozta a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón a portugál szakvezető. "Mi vagyunk a favoritok, ezt nem vitathatjuk el. A két csapatot nem lehet összehasonlítani bizonyos szempontokból, de nagyon tisztelem őket, nagyon kemény mérkőzés vár ránk, úgy érzem, hogy a párharc csak a Bernabéuban fog eldőlni.”