Női kézilabda BL

A Győr magabiztosan húzta be a csoportgyőzelmet a Hypo ellen

Hazai pályán nem okozott gondot Konkoly Csaba együttesének az osztrák bajnok legyőzése, a magyar csapat 37-29-re felülmúlta ellenfelét, így nyolc pontjával megnyerte a Bajnokok Ligája C-csoportját.

Amorim a győriek legjobbjai közé tartozott

Azzal, hogy a Metz szombat este öt góllal legyőzte a Randers együttesét, Konkoly Csaba együttese abban a tudatban léphetett pályára, hogy csak egy "történelmi" hazai vereség (több mint 17 gól) esetén nem végezne a C jelű kvartett élén.

Hatalmas lendülettel kezdett a hazai alakulat, főként védekezésben nyújtott kiválót, így Haraldsennek csak előkészítés nélküli, gyenge próbálkozásokat kellett hárítania. Az első negyedóra végén már hat gól volt a Győr előnye, különösen Radicevic volt elemében, aki ekkor már négy találatnál járt. A folytatásban egyre magabiztosabbá vált a magyar bajnok, a különbség pedig állandósult, így 17-12-vel fordultak a csapatok.

A szünet után emberhátrányban kezdett a Győr, de a vendégek ezt sem tudták kihasználni, hogy közelebb kerüljenek. Nem sokkal később ismét megfogyatkozott a magyar együttes, ezzel pedig már éltek az osztrákok, és gyors lerohanásokkal egyetlen gólra felzárkóztak (19-18). Alighogy kiegészült, Lekic büntetése miatt ismét emberhátrányba került a magyar bajnok, de ebben a két percben Haraldsen "lehúzta a rolót", így elmaradt a vendégek egyenlítése.

A következő percek ismét Radicevicről szóltak, a vendégek nem találtak rá ellenszert, a Győr pedig rövid idő alatt négy góllal ellépett, így még az újabb emberhátrány is "belefért". A hajrában az osztrák alakulat kissé mintha elkészült volna erejével, a Győr pedig végül magabiztosan hozta az összecsapást.

Bajnokok Ligája 6. forduló
C-csoport
GYŐRI AUDI ETO-HYPO 37-29 (17-12)
Győr, játékvezetők: Johansson, Kliko (svédek)
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Pálinger, Pásztor (kapusok), Amorim 8, Hornyák 1, Görbicz 7 (3), Gros 1, Kovacsics 1, Kurucz, Lekics 5, Löke 2, Orbán, Radicsevics 12, Schatzl. Edző: Konkoly Csaba.
HYPO: Blazek, Arenhart (kapusok), Cararo 1, Da Silva 2, Ivancok, Goricanec, Kaiser 1, Nascimento 3 (1), Piedade 3, Pinheiro 5, Rédei-Soós, Rocha 1, A. P. Rodrigues 10 (2), B. Stumvoll 3, N. Stumvoll, Temes. Edző: Németh András.

Szöveges tudósításunk:

60. perc: A közönség vastapsa közepette Amorim középső betörésből volt eredményes, majd a Hypo nem tudta góllal befejezni utolsó támadását. 37-29

59. perc: Radicevic a szélről szerzett újabb gólt, a Hypo pedig hetest harcolt ki, amit Rodrigues belőtt. 36-29

58. perc: Hornyák kétszer is labdát szerzett, előbb Görbicz ziccerét védte Arenhart, utóbb Radicevic ismét átejtette a kapust. 35-28

57. perc: Görbicz a szélről kiszorítva hozta helyzetbe a beállóba betörő Amorimot, ő pedig a kapuba lőtt. 34-22

56. perc: Rodrigues ezúttal szépen futott el keresztbe a fal előtt, és a jobb alsóba pattintott. 33-28

55. perc: Rodrigues elszórta a labdát, a konrtát nem tudta góllal befejzni a Győr, majd egy rossz passz után ismét a Hypo jöhetett.

54. perc: A győri kapuba a hajrára beállt Pálinger a kapufára tolta Pinheiro átlövését, a másik oldalon pedig Radicevic ismét nagyszerűen ejtett a kapuba a jobb szélről. Németh András időt kért. 33-27

53. perc: Pinheiro gyengén lőtt mellé, Löke annál erősebben és pontosabban a kapuba beállóból. 32-27

52. perc: Haraldsennel együtt is a győri kapuba került a labda, de Amorim gyilkos átlövéssel válaszolt. 31-27

51. perc: Kaiser ismét szépített, Lekic bejátszása pedig a vonalon találta Lökét. A szabaddobás után már a félpályánál labdát szerzett Amorim, Görbicz pedig ismét befejezte a kontrát. 30-26

50. perc: A jobbra mozgó Lekic lehetetlen testhelyzetből pattintott vissza a kapu jobb oldalába, majd labdát szerzett, és bár a Hypo visszazárt, Görbicz befejezte az akciót. 29-25

49. perc: Rossz passz után vesztett labdát a Győr, Nascomento pedig hetest harcolt ki, amit Pinheiro belőtt. 27-25

48. perc: Görbicznél nem létező támadóhibát fújtak a játékvezetők, a másik oldalon pedig Piedade beállóból szépített. 27-24

47. perc: AMirom a bal oldalon tört be, és a kapuba pattintott, a másik oldalon pedig Kaiserhez jutott be a labda beállóba, ő pedig hetest harcolt ki. Lekicet két percre kiküldták a játékvezetők. A hetest  Haraldsen kivédte.27-23

46. perc: Radicevic a szerdaihoz hasonlóan ezen a meccsen is él, a jobb szélről volt eredményes. Rodrigues középen tört be, és válaszolt. 26-23

45. perc: Piedade beállóból talált be, Amorim pedig jobb oldali átlövésből a kapufát találta el. 25-22

45. perc: Moraes ívelt lövését védte Haraldsen, indításából pedig Radicevic pattintotta be a labdát. 25-21

44. perc: Amorim ezúttal a bals szélről felugorva harcolt ki hetest, ami Görbicz belőtt. 24-21

43. perc: Pinheiro kettős emberhátrányból is eredményes volt a jobb oldalról, Lekic pedig ugyanilyen létszámaránynál lőtt kapkodva a kapusba. 23-21

43. perc: Amorim betörésével még egy két percet kiharcolt és egy büntetőt is, amit Görbicz belőtt. 23-20

42. perc: Pinheiro átlövését bedobásra ütötte Haraldsen, majd Piedade lépett be. Rédei-Soóst kiállították a Hypóból.

41. perc: Lekic erőszakosan tört keresztül a fal közepén, és lőtt a hálóba. 22-20

40. perc Amorim középről, a jobb oldali kapufa segítségével lőtt nagy gólt. Moraes betörése után Haraldsen védett, az ellentámadás végén Radicevicet állították meg szabálytalanul. 21-20

39. perc: Nascimento a jobb szélről lőtt gólt, majd Löke a bal szélről találta telibe Arenhertot. A kontrát Kaiser az egyenlítő góllal fejezte be. 20-20

38. perc: Radicevic a jobb szélről ejtett kapuba, de közben megsérült a lövő keze. Fagyasztás után folytatta a játékot. A Hypóból Moraes pontatlanul lőtt. Hornyák belépett lövés közben. 20-18

37. perc: Nascimento nagyon gyenge szélső kísérletét fogta Haraldsen, de Orbán egyszerűen odavezette a védőkhöz a labdát. Szerencsére a Hypónál szabálytalanságot láttak a játékvezetők.

36. perc: Szabálytalan zárás miatt vették el a játékvezetők a labdát az ETO-tól, majd Lekic kapott két percet.

36. perc: Görbicz újabb reménytelen Lökének szánt bejátszása után lerohanásból lőtt gólt Franca, Konkoly Csaba időt kért. 19-18

35. perc: Moraes átlövésgólja után vesztett ismét labdát a Győr egy rossz passz után, majd Nascimento a jobb szélről volt eredményes. 19-17

34. perc: Gros jobb oldali átlövésből szerzett gólt, amire Kaiser beállóból válaszolt. 19-15

33. perc: Haraldsen könnyedén fogott egy átlövést, de Görbicz rossz bejátszása miatt a Győr is labdát vesztett. Rodrigues átlövése Haraldsen érintésével került a kapuba. 18-14

32. perc: A Hypo szépített, de Kovacsics betörésből ezúttal eredményes volt. 18-13

31. perc: A második félidőt a Hypo lezdte, és Nascimento a jobb szélről a rövid oldali kapufa tövére lőtt. Az ellentámadás végén Kovacsics befutása után Arenhart lábát találta el.

A Győr támadásban rengeteget javult a szerdai mérkőzéshez képest, Heidi Löke kivételével mindenki pontosan találta meg a folyosókat Barbara Arenhart kezei mellett, és többnyire a passzok is pontosak, a támadások szellemesek, lendületesek voltak. Védekezésben ugyanakkor a Hypo brazil játékosai is okoztak gondot a mieinknek. Szintén kreatív, gyors támadásokat vezettek, ugyanakkor az ő játékuk jóval pontatlanabb volt, emiatt többször elszórták a labdát, illetve buta lépéshibákat, vonalra lépéseket követtek el. A küzdelem a szerdai találkozóhoz hasonlóan nagy volt az első játékrészben, de az ETO győzelme az eddig látottak alapján nem forog veszélyben.

30. perc: Piedade Pinheiro beállása után harcolt ki hetest és Grosnak két percet. A büntetőt Nascimento a kapu jobb oldalába lőtte. Győri támadásra már nem volt idő, véget ért az első félidő. 17-12

29. perc: Az ETO labdavesztése után Haraldsen a kapufára tolt egy ziccert, Radicevic pedig beállóból volt ismét eredményes. 17-11

28. perc: Rédei-Soós "agyonlőtte" Haraldsent, Löke pedig nem az első ziccerét hagyta ki Arenharttal szemben. Konkoly Csaba jelezte is neki, hogy le fogja cserélni. Piedade közben beállóból eredményes volt. 16-11

27. perc: Piedade a vonalon belülről lőtt érvénytelen gólt, Amorim jobb oldali átlövését Arenhart kirúgta a bal alsó elől.

26. perc: Nascimento hat ember között nem kaphatta meg a labdát, Löke Radicevicet indította, aki ezúttal a kapuba ejtett. 16-10

25. perc: Nascimento kínaihoz ugrott fel a jobb szélről, de mellé lőtt. A győriek közül a hozzá nehezen eljuttatott labdát Radicevic a lécre ejtette.

24. perc: Görbicz hát mögötti passza után Löke hetest, Piedádénak két percet harcolt ki. Görbicz a büntetőt belőtte. 15-10

23. perc: Rossz győri lövés után jöhetett a Hypo, Pinheiro pedig középről felugorva talált be. 14-10

22. perc: Húzás után Nascimento szép ejtésből volt eredményes a jobb szélről. 14-9

21. perc: Görbicz Anita növelte újra hatra a különbséget, majd Hornyák kapta az első két percet a győriek közül. 14-8

20. perc: Vonalra lépés miatt ismét elvesztette a labdát a vendégcsapat, de Löke ziccerét Arenhart védte, majd Rodrigues a jobb oldalról talált be. 13-8

19. perc: Szabálytalan zárás miatt vesztett labdát a Hypo, Amorim pedig keresztülment a vendégek falán, és középről újabb gólt lőtt. 13-7

18. perc: Amorim átlövését blokkolták a felpattanó labdából Hornyák lőtt, de Arenhert védett.

17. perc: Temes alsó lövését Haraldsen bedobásra rúgta ki, majd egy szélső befutás után eredményes volt Franca a hatosról. 12-7

16. perc: Egy lábat elnéztek a győri védőknek a játékvezetők, de a labdaszerzés utáni kontra Arenhart védésével zárult. Németh András, a Hypo vezetőedzője időt kért.

15. perc: Pinheiro középről felugorva zúdított a jobb felsőbe, de Radicevic egy szélső- és egy lerohanásgólból szintén eredményes volt, a második után pedig a brazil átlövő két percet kapott. 12-6

15. perc: Láb miatt vesztett labdát a Hypo, a Győriek első lövését Arenhart védte, de a kipattanót Hornyák belőtte. 10-5

14. perc: A játékvezetők egyelőre a védőknek kedveznek, egyébként pedig nagyon akkurátusak, de egy hetest megadtak Lökének, amit Görbicz kihagyott.

13. perc: A Hypóból Temes szépített, majd Löke beállóból volt eredményes. 9-5

11. perc: Görbiczet gyanúsan állították meg a hatoson, de a bírók kifelé fújtak, az ETO azonban remekül védekezett és Amorim újabb kontra végén volt eredményes. 8-4

10. perc: Újabb támadószabálytalanság után vették el a játékvezetők a labdát a Győrtől, de Amorim erőszakos labdaszerzését elengedték, a kontrából pedig az átlövő eredményes is volt. 7-4

9. perc: A Hypo passzívvá váló támadás végén gyenge lövéssel vesztett labdát, de egy rossz passzal szinte azonnal visszaszerezték, Rocha pedig gólt szerzett a lerohanásból. 6-4

8. perc: Rédei-Soós talpról lőtt mellé, a másik oldalon pedig Lekic középső átlövésből a kapuba talált. 6-3

7. perc: Egy-egy lépéshiba miatt mindkét csapat labdát vesztett, majd Lekic középső betörésből volt eredményes. 5-3

6. perc: Piedade szép alsó bejátszás után szerzett gólt, majd Amorim nagyon rossz passzal adta el a labdát, a lépésgyanúval fűszerezett ellentámadást pedig befejezte a Hypo. 4-3

5. perc: Nascimento blokkolt átlövését fogta Haraldsen, az ellentámadásból Radicevic eredményes volt. Pillanatokkal később Amorim könnyedén blokkolt egy átlövést, Görbicz pedig gólt szerzett a másik oldalon. 4-1

4. perc: Rodrigues lövését Haraldsen védte, a kipattanót pedig Rocha a bal szélről mellé lőtte. A másik kapu előtt szabálytalan zárás miatt vették el a labdát a játékvezetők a Győrtől.

3. perc: Rodrigues a bal oldalon tört be, és gólt lőtt, de Lekic azonnal válaszolt egy középről küldött lövéssel. 2-1

2. perc: Rodrigues vonalra lépett, az ellentámadásból pedig Hornyák megszerezte a vezetést. 1-0

1. perc: A mérkőzést a Győr kezdte, de az első támadás labdavesztéssel ért véget. A Hypo a bal oldalon próbálkozott átlövéssel, de Haraldsen védett, majd a másik oldalon Radicevic szélső betörése után a kapufán csattant a labda.

17:15 - A mérkőzés kezdete előtt a Magvassy Sportcsarnok közönsége az autóbalesetben elhunyt német Bernd Methe, Reinhard Methe bírópáros, testvérpár előtt tisztelgett.

17:12 - Az ETO-ból csak Vérten Orsolya hiányzik sérülése miatt. Konkoly Csaba többi játékosa egészséges.

17:10 - A Bajnokok Ligája C csoportjában jelenleg három csapat áll 6-6 ponttal, és ha a Hypo legyőzné a Győrt, akkor mind a négy csapatnak ennyi pontja lenne. Ebben az esetben a gólkülönbség döntene a továbbjutásról, ami a Győr esetében csak 24 gólos vereségnél kerülne veszélybe.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
C csoport, 6. forduló
Győri Audi ETO KC - Hypo Niederösterreich
Győr: Haraldsen, Pálinger (kapusok), Radicevic, Löke, Kurucz, Schatzl, Görbicz, Kovacsics, Amorim, Orbán, Hornyák, Gros, Lekic
Vezetőedző: Konkoly Csaba
Hypo: Arenhart, Blazek (kapusok) Nascimento, Rocha, Gorianec, Rodrigues, N. Stumvoll, Pinheiro, S. Stumvoll, Franca, Rédei-Soós, Moraes, Kaiser, Temes
Vezetőedző: Németh András