Kajak-kenu Eb

Ezüstérmes K-2 1000 méteren Kárász Anna és Vad Ninetta

Ezüstérmet nyert a Kárász Anna, Vad Ninetta kajakos kettős K-2 1000 méteren a zágrábi Európa-bajnokságon.

Az ezüstérmet szerző magyar kajak kettes tagjai, Kárász Anna és Vad Ninetta (b-j) a partra eveznek a K-2 1000 méteres döntője után, a zágrábi Európa-bajnokságon. MTI Fotó: Kovács Tamás

A nem olimpiai számban a mieink a lengyel Karolina Naja, Beata Mikolajczik hajó mögött, és a spanyol Beatriz Manchón, Jana Smidakova duó előtt végeztek.

Női K-1 1000 méteren az ifjúsági olimpiai bajnok Farkasdi Ramóna a negyedik helyen ért célba. Férfi C-1 1000 méteren a szám ötkarikás és világbajnoki címvédője, Vajda Attila nem állt rajthoz, a német Sebastien Brendel győzött, a magyar induló, Varga Dávid a 7. lett.