A Debrecen a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a KTE ellen

A DVSC-TEVA nagy nehezen 2-1-re legyőzte a KTE csapatát hazai környezetben az OTP Bank Liga 19. fordulójában.

Óriási csata volt a pályán - Fotó: Délmagyar

A bajnokságban eddig még veretlen Debrecen az első tavaszi fordulóban a DVTK-t legyőző KTE-t fogadta. A hazaiaknál Yannick egykori csapata ellen ezúttal csak a kispadon kezdett, a másik oldalon Lencse szintén nem került be a kezdőbe. Támadólag léptek fel a hazaiak már a meccs első részében, negyedóra elteltével a vezetés is náluk volt. Szakály, akárcsak az előző fordulóban a Ferencváros ellen, cselezgetett, majd 15 méterről a kapu bal oldalába csavart (1-0). A 32. percben Coulibaly lépett ki nagy helyzetben, ám lövése elakadt Németh kapusban. A 40. percben szinte a semmiből egyenlített a Kecskemét. Bertus vezette a labdát, majd 25 méterről a kapu bal oldalába bombázott (1-1).

A második játékrészben is bátran futballoztak a vendégek, Tököli passzolt remek ütemben Alempijevicshez, aki 16 méterről alig lőtt a kapu jobb oldala mellé. Kondás Elemér cserékkel próbálta frissíteni csapatát, Méyé és Yannick is a pályára lépett. Negyedórával a vége előtt Németh Gábornak volt dolga, de a kapus szemfülesen húzta le a labdát a debreceni támadók elől. A 79. percben büntetőhöz jutott a Loki, miután Varga buktatta Szakályt a tizenhatoson belül. Coulibaly tizenegyesét azonban Németh védeni tudta. Az utolsó negyedórában nagyon nyomtak a hazaiak, aminek a 91. percben lett meg az eredménye: egy szöglet után Nagy Zoltán 18 méteres lövése utat talált a kapu jobb oldalába (2-1).